24.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

Vávrovice odvezly tři body ze Závady

14

Vávrovice vyhrály o čtyři branky v Závadě.

Vávrovice šly do vedení

Vávrovice zavítaly v neděli odpoledne na hřiště do Závady. Hned ve druhé minutě zaskočil vávrovický Šenk toho, že domácí brankář Krajíček stál daleko od brány a ze třiceti metrů ho lišácký přeloboval – 0:1. V další šanci hostů se zjevil jakub Lichovník, kterého tentokrát Krajíček dokázal vychytat. Ve 20. minutě nastřelil tyčku hostující Jan Otipka a odražený míč poslal do břevna Scheider.  Závada zahrozila až střelou po půlhodině hry Drahoráda, kterou ale brankář hostů Jakub Otipka spolehlivě chytil. Pět minut před koncem Chřibek střílel těsně vedle vávrovické branky.

Vávrovice vedení navýšily

Na začátku druhého poločasu vyvezl míč hostující Klein, který nahrál do kraje Jiřímu Otipkovi, jenž mu míč nezištně vrátil a Klein krásnou akci zakončil brankou – 0:2. Jedinou šanci domáících si vypracoval dvacet minut před koncem zápasu Jiří Vitásek, ktzerý chtěl zakončit nůžkami, ale zakončení se mu nepovedlo a navíc se zranil, když si zranil klíční kost. Sedm minut před koncem utkání se po pravé straně protáhl jako lasička Jan Pchálek, který namazal Kuzníkovi, a ten potřetí přinutil brankáře Krajíčka vytahovat míč ze sítě – 0:3. Poslední branku vsítily Vávrovice v poslední minutě, když centr Leiferta vrátil před bránu Schneider, kde míč dotlačil do kasy Chryczyk – 0:4.

Závada jede příští kolo do Těškovic. Vávrovice zajíždějí do Píště.

TJ Sokol Závada
Rudolf Rataj (trenér): Musím uznat sporotvně, že hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli.

FK NOVA Vávrovice
Zdeněk Richlý (trenér): Moc nám nešla finalní přihrávka, proto jsem rád, že jsme zápas zvládli a připsali jsme si tři důležité body.

P. Krajíček [-] - L. Staňo [-] , M. Krupa [-] , D. Vitásek [-] , O. Koudelný [-] , V. Chříbek [-] , J. Ječmínek [-] , L. Drahorád [-] , R. Vitásek [-] , M. Sněhota [-] , M. Kozel [-] (51. J. Vitásek [-] )

J. Otipka [-] - J. Lichovník [-] (60. J. Pchálek [-] ) , J. Lichovník [-] , O. Levák [-] , J. Chryczyk [-] , D. Klein [-] , J. Otipka [-] , O. Halátek [-] , V. Pchálek [-] (77. J. Laifert [-] ) , T. Šenk [-] (70. Š. Kuzník [-] ) , J. Schneider [-]

ŽK: 32. M. Krupa .
Hráči zápasu: D. Vitásek - J. Pchálek , Š. Kuzník , D. Klein .
Počet diváků: 62. Rozhodčí: ČAPEC Libor - RÁCZ Martin, PACUR Josef (N).