20.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2021-2022

Březová potvrdila roli favorita

11

Březová vyhrála o pět branek v Závadě.

Březová vedla o tři branky

Závada přivítala na svém trávníku mužstvo z Březové. V úvodní šanci zápasu se ocitl domácí Koudelný, ale míč z jeho kopačky zamířil vedle. Po čtvrthodině hry našla nezištná přihrávka Cihláře za obranou Tomáše Křenka, který prostřelil domácího gólmana – 0:1. Za sedm minut vyslal za domácí defenzivu Buda Kříže, jenž napodobil Křenka a podruhé pokořil brankáře – 0:2. Ve 28. minutě se objevil v příležitosti Gryz, ale nic z toho nebylo. Za čtyři minuty se stejně vedlo i domácímu Staňovi. Pět minut před koncem poločasu dával po krásné kombinaci Buda před prázdnou branku Tomáši Křenkovi, který už měl lehkou práci – 0:3.

Březová výhru navýšila

Ve druhém poločase už jasně kralovala na hřišti Březová, která Závadu přehrávala ve všech herních činnostech. Březová ve druhém poločase spálila spoustu vyložených šancí, které buď vychytal skvělě chytající Krajíček nebo střelci měli vychýlenlou mušku. Jmenovitě se do příležitostí dostali Buda, Tomáš Křenek a Jakub Šuhajík. Březová ve druhém poločase udeřila gólově až v samém závěru zápasu, když rohový kop Budy uklidil hlavou neomylně do brány Jakub Šuhajík – 0:4. V poslední minutě nahrál Cihlář Jakubu Šuhajíkovi, který si obhodil obránce a kolem brankáře uzavřel účet utkání – 0:5.

Závada jede příští kolo do Litultovic. Březová zase do Kylešovic.

TJ Sokol Závada
Rudolf Rataj (trenér): Byla to bída. my jsme sice začli dobře, ale pak jsme dostali tři branky a ve druhé půli už byla Březová jasně lepší.

TJ Vítěz Březová
Tomáš Křenek (hráč): Zpočátku měli domácí více šancí, ale po první brance jsme převzali otěže a zaslouženě jsme kráčeli za výhrou.

P. Krajíček [-] - F. Hrubý [-] , D. Gryz [-] , M. Slončík [-] , R. Švidrnoch [-] , J. Ječmínek [-] (46. M. Sněhota [-] ) , L. Staňo [-] , M. Krupa [-] (80. P. Petraš [-] ) , L. Drahorád [-] , O. Koudelný [-] , R. Vitásek [-] (60. J. Lébl [-] )

J. Hromada [-] - J. Šuhajík [-] , T. Pecka [-] (70. F. Stošek [-] ) , M. Šustek [-] , P. Křenek [-] , Š. Buda [-] , R. Cihlář [-] (77. O. Lichovník [-] ) , T. Křenek [-] (81. Š. Lichovník [-] ) , O. Lodňánek [-] , J. Kostera [-] , J. Kříž [-]

ŽK: 43. J. Kostera .
Hráči zápasu: P. Krajíček - R. Cihlář .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: KOTÁSEK Petr - PRASEK Beno, RÁCZ Martin.