28.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2021-2022

31. T. Matoušek (p.) , 52. T. Matoušek (p.) - 2. M. Ryšavý , 78. M. Štajer
7

Poslední Černilov po delší době dokázal bodovat. Pernalty však zvládla lépe hradecká Třebeš.

Ryšavý poslal hosty v úvodu do vedení, ale Matoušek z penalty srovnal.

Vstup vyšel Třebši na jedničku. Hned ve 2. minutě dostal míč do domácí sítě Michal Ryšavý, když se prosadil po rohovém kopu. 0:1.

V 10. minutě šel sám na domácího brankáře Nováka hostující Sobotka, ale svou šanci nevyužil. Ve 31. minutě byla nařízena penalta pro Černilov za ruku hostujícího hráče v pokutovém území. Míč si vzal Tomáš Matoušek, který penaltu bezpečně proměnil. 1:1.

Ve 36. minutě prošel individuální akcí středem hřiště hostující Sobotka, ale Novák ho vychytal. Další změna skóre již nepřišla, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Matoušek proměnil i druhou penaltu

Domácí se dostali do vedení z kraje druhé půle. V 52. minutě totiž dostali možnost druhého pokutového kopu. Tomáš Matoušek si opět vzal míč a povedenou ranou do šibenice propálil brankáře Zaala. 2:1.

V 56. minutě měla Třebeš blízko k vyrovnání. Po pravé straně pronikl do vápna Ryšavý, který přihrával pod sebe, kde střílelo v krátkém časovém sled hned několik jeho spoluhráčů, ale nikomu se nepodařilo dostat míč za brankovou čáru. V 64. minutě přestřelil Novákovu branku z malého vápna hostující Štajer. Jen o chvilku později trefil Štajer břevno z přímého kopu.

V 78. minutě se po dlouhém autu dostal míč až k aktivnímu Martinu Štajerovi, který zblízka srovnal na 2:2.

Další vyložené šance nepřišly, a tak se šlo do penalt.

Penaltovou loterii zvládli lépe hosté

V pokutových kopech byla šťastnější Třebeš, a tak si odváží druhý bod.

FK Černilov
Jaroslav Šlégr (trenér): "Klasicky tragický úvod utkání a branka po našem nedůrazu. Po té lepší úsek utkání korunovaný proměněnou penaltou. Druhý poločas převaha Třebše, kdy jsme přežili několik vyložených šancí a znovu inkasujeme z důvodu nezodpovědnosti po dlouhém autu. Neprohra po dlouhé době potěší,ale kolik branek jsme za tuto sezonu inkasovali v první minutě je snad světový rekord!!!"

TJ Sokol Třebeš
Petr Kincl (trenér): "V Černilově jsme první poločas předvedli vlažný výkon a spousta zahozených šanci. Ve druhém poločase jsme Černilov zatlačili na jejich půlce a snažili se výsledek otočit. Ale z mnoha šancí jsme  dokázali jen vyrovnat. Poprvé mohu v klidu říci, že se to rozhodčím nepovedlo."