30.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Kuriózní branka rozhodla duel Hřebeč - Posázavan Poříčí nad Sázavou

4

Hřebeč v minulém kole ztratila řadu 5 vítězství v řadě proti Komárovu. Naopak hráčům Posázavanu se v poslední době velmi daří, neprohráli už 8 zápasů za sebou. Domácí však i přes to byli favority na vítězství.

Azilinonův gól

Domácí byli v prvních minutách lepší na míči, ale ani jeden z celků si v první desetiminutovce nevypracoval žádnou velkou šanci. Následně se dostali do zápasu více hostující hráči Posázavanu nad Sázavou a ti zlobili domácí obranu tak dlouho, až v 16. minutě se jim povedlo jít do vedení 0:1. Gól vstřelil Michael Azilinon z volného přímého kopu z velkého vápna, který si vzal na starosti a krásně zatočil míč přesně tak, aby zapadl za tyč. Domácí se nemohli dostat do hry, na kterou byli diváci zvyklí hlavně na jaře. Gólově tedy nedokázali reagovat na povedený gól Azilinona a tak si vedení o poločase do kabiny odnášelo družstvo hostí.

Zvláštní gól v závěru utkání

Ani do druhého poločasu nenstoupila 100% Hřebeč, ale otázkou zůstává, proč tomu tak bylo. Bylo to tím, že to byl poslední zápas sezóny, nebo to bylo tím, že je hosté k tomu nepustili. Nestalo se náhodou, že hráči Posázavanu neprohráli už 8 zápasu v řadě. A navíc domácí museli dotahovat na takto silného soupeře, aby mohli pomýšlet na bodový zisk. Přišla však 75. minuta a s ní gól domácích na 1:1. Hlavou se trefil Matěj Pařízek. Zápas byl vyrovnaný a rozhodl se doslova až v posledních minutách utkání. V 90. minutě padla totiž velmi kuriózní branka, která vzbudila vlnu nevole. Domácí brankář Petr Kabele vykopával míč z ruky a trefil Vincence Peroutku, od jehož hlavy se míč odrazil přímo do domácí branky a hosté za pomoci tohoto gólu zvítězili 1:2