19.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2021-2022

--

Vlašim porazila v souboji rezerv Povltavskou FA

41. K. Houdek , 72. O. Cettl - 45. L. Mráz
8

Vlašimská rezerva vstoupila do jarní části sezóny vítězstvím nad "B" týmem Českého Brodu. Následovaly dvě porážky se silnými soupeři a v 19. kola vyrovnaný soupeř. "B" tým Povltavské FA prohrál proti SK Hřebeč, schytal 6 branek od Klíčan, ale v posledním zápase se mu podařilo porazit Poděbrady. Očekávaný průběh utkání byl tak vyrovnaný

Hosté odpověděli do poločasu na domácí vedení

Do první větší šance zápasu se hrnul hostující Lukáš Mráz, ale jeho nepovedený pokus ze 3. minuty zásadně neohrozil domácí branku. V 7. minutě to byl znovu Mráz, který se řítil na brankáře, kterému udělal kličku, ale následná střela z těžké pozice letěla mimo branku. Byl to Mráz, který z rychlých přechodů do útoků se svými spoluhráči hrozili domácí obraně. Po přežití začátku domácí také zahrozili. Po volném přímém kopu Marka Peška vraceli domácí hlavou ze zadní tyče zpět před branku, ale míč mířil přímo mezi Voráčka a Houdka a tak se skóre neměnilo. Oba celky měly několik gólových příležitostí. Domácí hrozili spíše ze standartních situací, hosté zase převážně z protiútoků. Skóre se změnilo až ke konci prvního poločasu a to ve 41. minutě. Domácím se povedlo jít do vedení 1:0 po brance, kterou vstřelil Karel Houdek. Bylo to po rohovém kopu domácích, kdy střelec branky byl nepokrytý a využil toho. Avšak hosté našli ještě do poločasu odpověď. Byl to kdo jiný než Lukáš Mráz, který hrozil domácí obraně celý první poločas. Prosadil se ve 45. minutě po centru Michala Matyse z pravé strany a vyrovnal na 1:1

Domácím se povedlo strhnout zápas na svou stranu

Do druhé půle nastupovaly celky s vyrovaným skóre. Oba celky v prvním poločase inkasovaly a tak se šlo do druhého poločasu za stavu 1:1. A do druhého poločasu vstoupili lépe hostující fotbalisté. Po rychlém útoku odvracel domácí stoper jen těsně před Mrázem na roh. Ve 59. minutě mohl jít Mráz sám na branku, ale byl zastavený faulem, ještě před pokutovým územím a rozhodčí tak nařídil volný přímý kop, a přidal žlutou kartu pro domácího Lapáčka. Z této standartky však hosté vytěžili jen rohový kop. Byly to právě hostující fotbalisté, kdo ve druhé půli tlačil více, ale po rohovém kopu domácích, přišlá krásná individuální akce po levé straně a následná přihrávka přes celé vápno a ta našla Ondřeje Cettla, který už to neměl složité a svou trefou poslal domácí do vedení 2:1. To se jim povedlo udržet až do konce zápasu a získali tak velmi cenné tři body na domácí půdě.