16.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

--

--

Hráči FK Bohemia Poděbrady vstoupil do jarní části soutěže výhrou 1:3 proti SK Posázavanu Poříčí nad Sázavou

1

Fotbalisty SK Posázavanu Poříčí nad Sázavou čekal v prvním jarním kole souboj se soupeřem, se kterým na podzim remízovali 3:3 a tím byli hráči FK Bomhemia Poděbrady.

Brzké vedení zařídil Peterka

Do zápasu vstoupili lépe domácí hráči SK Posázavanu Poříčí nad Sázavou. Hned ve 4. minutě po centru z pravé strany střílel z voleje z hranice pokutového území Oleksandr Mischenko a jeho střela jen o kousek minula branku. V 9. minutě však šli do vedení 0:1 hosté. Matěj Peterka napřáhl ke střele za hranicí velkého vápna a svou střelou po zemi na vzdálenější tyč překonal domácího brankáře. Následovalo spouta standartních situací domácího celku, ale nepodařilo se jim srovnat skóre. Druhou branku přidali hosté ve 26. minutě, ale ta nemohla platit, protože bylo odhaleno ofsajdové postavení. Domácí tlak rostl a před koncem prvního poločasu ho domácí hráči zvládli přetavit ve vyrovnávací branku. Azilinonův povedený průnik znamenal roh pro domácí a z následného rohu se přímo trefil Petr Pohorský a ve 42. minutě vyrovnal na 1:1

2 branky pro FK Bohemia Poděbrady

První poločas skončil shodně 1:1 a tak se druhý poločas začal od nuly. V 52. minutě domácí mohli jít do vedení, ale střela z otočky mířila nad branku soupeře. Dobrou pasáž měli domácí kolem 60. minuty, kdy měli hned několik příležitostí strhnout vedení na svou stranu, ale to se jim nepodařilo. Komu se však podařilo jít do vedení byli hosté. A to v 78. minutě, kdy se po druhé v zápase trefil Matěj Peterka na 1:2. Prosadil se po standartní situace zahrávané z levé strany. V 81. minutě přidal třetí branku do sítě domácích Vojtěch Uher1:3. Znovu padla branka po standartní situaci z podobné pozice jako u předchozí branky. Tentokrát však brankář domácích dokázal na poprvé míč vyrazit, ale jen na nohu střelce branky, který měl před sebou prázdnou branku a také toho využil. I přes dobrý výkon domácích hosté zvítězili 1:3 a vstoupili tak do jarní části soutěže úspěšněji.