2.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2015-2016

--

--

Sněžné nasázelo rezervě Štěpánova pět branek a veze nečekané vítězství

0

Po domácí výhře nad rezervou Radostína uspěli fotbalisté Sněžného i v jedenácti hráčích ve Štěpánově a dostali se po dvou kolech do čela tabulky.

Třígólová smršť Sněžného

Sobotní slunečné odpoledne proti sobě svedlo dvě mužstva, která většinou bojují spíše v dolních patrech tabulky. Domácí první zápas nové sezony nezvládli a podlehli Hamrům, naproti tomu Sněžné si doma poradilo s rezervou Radostína. Již od prvních minut bylo zřejmé, že teplo bude sužovat hráče na obou stranách. Šancí bylo dost hned od začátku, jednu z prvních větších měli domácí, ale nezvládli ji dotáhnout do konce. Poté přišel trest. V rozmezí dvou minut se prokázala ofenziva Sněžného. Nejprve se v 15. minutě radovali hosté když Luboš Tauber  po dobře provedené akci zakončené obejítím bezmocného brankáře Martina Huláka otevřel účet utkání 0:1. Následně stejný hráč z hranice vápna nechytatelně zamířil k tyči 0:2. Což nebylo vše, protože po centru z pravé strany si nakonec vítězný gól v té době připsal ve 22. minutě Tomáš Odehnal. Hrůzostrašný poločas domácích později zakončil červenou kartou ve 40. minutě Martin Fiala, když zmařil jasnou gólovou šanci. Z následného přímého kopu z hranice pokutového území se brankář Hulák pořádně protáhl.

Hosté kontrolovali druhý poločas

Poločasový stav se měnil tři minuty po hvizdu, protože Jan Ludvík využil nepozornosti obrany a snížil. Bylo to však k ničemu, naděje na nějaké body sebral Štěpánovu brankářHulák, jenž v 52. minutě podběhl centr z poloviny hřiště, aby následně umožnil LubošiTaubrovi lehce zkompletovat hattrick. Šance se střídaly na obou koncích trávníku, především hosté trpěli na neefektivitu. Tu utnul až patnáct minut před koncem trenér hostí Ladislav Střešňák z přímého kopu, kdy nedal brankáři sebemenší šanci. K druhému snížení došlo již ke konci utkání, když zmatky ve vápně potrestal do té doby velmi aktivní David Kintr. To bylo ze zásobníku domácích vše, a tak se zrodil trochu překvapivý výsledek.

FK Železárny Štěpánov nad Svratkou B
Ivo Jílek, trenér Štěpánova B: Hosté vyhráli zaslouženě. Doufám, že se budeme v dalších zápasech vyvarovat zbytečných chyb a konečně zúročíme herní převahu, kterou jsme v obou zápasech měli.

TJ Sokol Sněžné
Ladislav Střešňák, trenér Sněžného: Na těžkém terénu jsme v okleštěné sestavě zaslouženě brali všechny body.

M. Hulák [-] - R. Hrubeš [-] , T. Samek [-] , O. Nečesánek [-] , M. Fiala [-] - J. Kintr [-] , V. Kovalchuk [-] (63. M. Kučera [-] ) , J. Lukášek [-] (73. Z. Kučera [-] ) , I. Jílek [-] (81. M. Kolář [-] ) - D. Kintr [-] , J. Ludvík [-]

M. Škapa [-] - J. Beneš [-] , J. Buchta [-] , P. Dobiáš [-] , J. Dufek [-] - K. Štegner [-] , L. Střešňák [-] , M. Střešňák [-] , O. Forchtsam [-] - T. Odehnal [-] , L. Tauber [-]

ŽK: 12. V. Kovalchuk , 26. J. Kintr , 42. D. Kintr - 20. J. Beneš , 69. L. Tauber . ČK: 40. M. Fiala .
Hráči zápasu: L. Střešňák , L. Tauber .
Místo: Štěpánov. Počet diváků: 50.