15.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Slušovice otočily duel s Valašskou Polankou až v posledních deseti minutách

6

Ve Slušovicích se představil celek z Valašské Polanky pod vedením staronového trenéra Kučerňáka. Domácí tým nastoupil v sestavě i s Lukášem Železníkem a dlouho nemohl najíst protizbraň na obětavě hrající celek hostí. V první půli dokonce poslal hosty do vedení Tomšů. Domácí nakonec odpor Valašské Polanky zlomili až v posledních deseti minutách, kdy se jim podařilo vstřelit dvě branky.

Hosté dali jednu branku

Jan Večeřa, trenér Slušovic: V prvním poločase se nám vůbec nedařilo plnit roli favorita. Naše hra byla pomalá, rozehrávka zdlouhavá a nepřesná. Navíc po chybě v rozehrávce šel soupeř zaslouženě do vedení. Ještě do poločasu mohlo být srovnáno, ale Kvasnica zahodil vyloženou šanci. Druhý poločas už byl z naší strany o něčem jiném. Soupeře jsme zavřeli na jeho půlce a vytvářeli si šance, spoustu standardních situací a rohů. Nakonec se nám podařilo zápas otočit. Nejprve v 80. minutě dotlačil míč do sítě Maliňák a o pět minutě později dal vítěznou branku teprve 16letý Viktor Trunkát, pro něhož to byla premiéra mezi muži! V samotném závěru nás při dvou šancích soupeře podržel brankař Kučera. Bereme šťastné, ale zasloužené tři body.“

Domácí dokázali duel otočit

První jarní odvetu podstoupí polanský tým na půdě Slušovic. Stane se tak vůbec poprvé, kdy se oba celky potkají na slušovické půdě. Zatím se stihly potkat dvakrát, v nedohraném ročníku 2020/2021 hostila Valašská Polanka Slušovice poprvé a byl to právě tento tým, který nováčkovi ukázal, o čem bude Krajský přebor, když na Valašsku celkem přesvědčivě zvítězil 5:1. Jediným úspěšným střelcem v tomto utkání byl za Polančany David Maček.

Druhá vzájemná bitva se konala na podzim 2021, bylo to vůbec první utkání nového soutěžního ročníku. Polančané byli tentokrát favorizovaným Slušovicím mnohem vyrovnanějším soupeřem, slibná byla především první polovina zápasu, po které Valaši drželi nadějnou remízu 1:1. Druhý poločas však už byl v režii hostů, zlomová byla branka hned ze 48. minuty, kterou obstaral Maliňák. Poslední slovo měl v 85. minutě zkušený Železník, jenž definitivně pečetil výhru Slušovic 3:1.    V sobotu se bude jednat o souboj celků z opačných pólů tabulky. Zatímco Slušovice mají příjemné starosti a ze 3. místa budou usilovat o kontakt s prvním místem, Polančané budou muset bojovat o každý bod, aktuálně totiž sídlí až na 13. místě tabulky, ale jediná výhra je může posunout na 11. místo, které momentálně vlastní Nevšová.   Roman Kučerňák, trenér Valašské Polanky: „Začátek byl z naší strany dobrý a šli po zásluze do vedení. Bohužel po obrátce se změnil obraz hry. Domácí přidali, díky centrům nás dostali pod tlak. Dloujo jsme se drželi, ovšem jeden nešťastný odraz přinesl vyrovnání, aby o chvíli později Slušovice výsledek povedenou střelou otočili. Škoda dvou zahozených šancí v závěru, ale za druhou půli byli domácí asi o něco lepší a uspěli zaslouženě.“