23.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2021-2022

67. M. Filippi , 76. M. Filippi - 49. M. Sova
14

Důležitý záchranářský souboj vyzněl díky Filippimu pro domácí.

V prvním poločase branka nepadla

Záchranářské body se měly rozdávat v Počítkách, kam přijel Kostelec. Začátek zápasu byl opatrný, ale výrazně větší držení míče měl Kostelec, který uzavřel Počítky na jejich polovině, ale všechny své velké šance trestuhodně zahodil, chyběla větší chuť dát gól. Domácí zahrozili dvakrát svým klasickým způsobem - důrazem v pokutovém území, hlavně druhá situace volala po gólu, kdy z brankové čáry vykonával Tomášek.

Domácí po přestávce rozhodli

Druhý poločas začal opět lépe Kostelec a ve 49. minutě se prosadil po přímočaré akci po ose Fejt - Kapusta skorující Sova - 0:1. I přes tento gól se obraz hry nezměnil - Kostelec kombinoval, tlačil a opět zahajoval šanci za šancí. Jak se jde za gólem Kostelci ukázal domácí Filippi, který nejprve na zadní tyči uklidil hlavou centrovaný míč od Maška do sítě a potrestal laxní bránění Kostelce - 1:1. O pár minut později se opět dravě probral k míči a sám chytrou střelou otočil na 2:1 pro domácí prakticky z ničeho. Kostelci ještě zbývalo dost času, ale chybějící kvalita v zakončení je připravila o body. Díky lekci z efektivity Počítky vybojovali důležité 3 body do závěru sezony.

SK Transformátor Počítky
Rostislav Ptáček (vedoucí): Dneska to bylo velice šťastné vítezství. Hosté prokázali svoji kvalitu. Do příštího zápasu se musíme zlepšit.