23.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

Ledeč nad Sázavou se držela, ale nakonec Pelhřimovu podlehla

65. K. Blokeš , 68. T. Mazač , 71. K. Blokeš , 79. T. Mazač , 90. M. Niederle , 92. T. Mazač (p.) - 62. M. Toula , 75. F. Gramer , 88. M. Chlubna
11

První poločas bez gólu

Ledeč na půdě domácího týmu soutěže neměla co ztratit a do utkání šli odhodláni získat potřebné body. Už v 5. minutě došlo v domácí obraně k nedorozumění, avšak míč skončil těsně vedle pravé tyče. O sedm minut později se tlačil do zakončení domácí Fikar, který si však na skvělého Bezděka nepřišel. Když byl ve 20. minutě faulován hostující střední záložník Toula, leč píšťalka zůstala němá, naskytla se domácím šance na brejk, ale tutovku neproměnili. Zhruba od 30. minuty se domácí dostávali více do hry, což vyústilo v nastřelení břevna branky na hostující straně. První poločas skončil smírně, bez branek a málokdo asi tušil, jaká střelnice se bude v druhém dějství otevírat!

Tolik gólů v druhém poločase ještě snad nepadlo

Hned ve 46. minutě měl gól na noze Chlubna, ale Holický domácí zákrokem nohou uchránil. Pár minut na to zvonilo břevno domácí branky, avšak slibnou šanci měli také domácí.  Gólové hody otevřel v 62. minutě Toula, to když skvěle přečetl hru a téměř z poloviny hřiště zaskočil domácího brankáře! Následně byl však odpískán faul Vodičky (který viděl patrně pouze sudí Beneš, jenž pokračoval v nečitelném a necitlivém posuzování jinak divácky atraktivního utkání), domácí rychle rozehráli a bylo srovnáno. Po rychlém vyrovnání se Ledeč nekoncentrovala a domácí Mazač zvýšil na 2:1. Děsivou desetiminutovku podtrhnul třetí gól domácích. S vědomím, že se musí hostující o body rvát, se podařilo F. Gramerovi snížit. Domácí byli v závěru utkání pohyblivější a otevřená hra Ledče jim bohužel dopomohla ke čtvrté brance. Hned po nástupu na hřiště měl na své levačce gól J. Stehno, avšak rozhodl se nahrát před okrytou branku, což se ukázalo sice jako nesobecké, ale špatné rozhodnutí. Když se v 88. minutě trefil Chlubna, cítili hostující opět šanci na bodový zisk. Bohužel na konci utkání se domácím podařilo ještě dvakrát skórovat, nicméně tyto branky už vyplynuly hlavně z hostujících snahy s výsledkem něco udělat, když hráli vabank.

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou
Pavel Storož, trenér: "Nechtěli jsme nikterak taktizovat, šli jsme do utkání s otevřeným hledím a mančaft zaslouží poděkování za hru i bojovnost."