--

--

Uherský Brod porazil Vrchovinu a bodově se jí vzdálil

8

Díky záchraně Třince ve druhé lize nejsou týmy pod takovým tlakem, jenže úplný klid to také není. Fotbalisté Uherského Brodu i Vrchoviny hráli o pomyslných 6 bodů. Domácí výhra 3:0 nad SFK Nové Město celek ze Slovácka výrazně přiblížila záchraně.

V první půli se na gól čekalo marně

Utkání týmů ze spodu tabulky nabízelo pomyslný zápas o šest bodů, kdy se jeho vítěz mohl přiblížit vytoužené záchraně.

Během první půle se čekal tlak spíše domácích, ale opak byl pravdou.

Hosté z Nového Města na Moravě drželi více míč a domácí hráče v poli přehrávali.

Až téměř do konce poločasu utkání nenabízelo gólové šance. Těsně před poločasem se do té největší dostal hostující Šteffl, který hlavou po centru Matulky nemířil přesně.

Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0 a fanouškům se zápas zřejmě moc nelíbil.

Domácí hru oživili a nakonec berou výhru

Do druhého poločasu domácí hráči vlétli jako vyměnění a i fanouškům se hra musela líbit více.

Domácí prostřídali, oživili hru a pět minut po změně stran potrestal chybu hostujících hráčů Lorenc - 1:0.

Od té doby se změnil obraz hry a domácí si vedení hlídali, nepouštěli hosty do možností ke srovnání skóre.

V 72. minutě definitivně o třech bodech rozhodl Gettler - 2:0.

Tečku za utkáním udělal v 86. minutě Košák.

Důležité body tak zůstaly v Uherském Brodě, který v příštím kole zajíždí na hřiště Vratimova. Hosty z Nového Města na Moravě čeká těžký kalibr - domácí utkání s lídrem tabulky - Sigmou.

ČSK Uherský Brod
Martin Onda - trenér: Jsme spokojení s tím, jak jsme důležité utkání o šest bodů zvládli a že jsme ho vyhráli. V tabulce jsme se posunuli trošku nahoru, navíc jsme právě Vrchovině odskočili.

SFK Nové Město na Moravě
Pavel Procházka - trenér: Zápas v Uherském Brodě měl dva rozdílné poločasy. V prvním jsme kvalitně kombinovali, drželi míč a domácí v poli přehrávali. Velkou šanci těsně před poločasem neproměnil hlavou Šteffl po centru Matulky. Druhý poločas jsme začali nekoncentrovaně a po chybné rozehrávce Černého se míč dostal k volnému Lorencovi, který z vápna uklidil míč k tyči. Domácí to uklidnilo a po zbytek zápasu si výsledek hlídali a navíc přidali ještě dva góly. Domácí byli velice efektivní, jelikož ze 4 šancí dali 3 góly. Výsledek dobře rozehraného utkání je pro nás zklamáním, ale musíme se z chyb poučit a další zápasy se snažit zvládnout lépe.

F. Jícha [-] - L. Nevařil [-] (85. M. Malenovský [-] ) , M. Vrága [-] , V. Pavlíček [-] - D. Venený [-] , D. Sklenář [-] (46. P. Šmatelka [-] ) , M. Mančík [-] (60. O. Strachoň [-] ) , J. Švrček [-] , M. Lorenc [-] (85. F. Košák [-] ) - J. Michalec [-] , R. Josefík [-] (70. V. Gettler [-] )

P. Šmída [-] - L. Hekerle [-] , O. Vícha [-] (78. D. Bača [-] ) , J. Batelka [-] , Z. Černý [-] - D. Šteffl [-] (66. P. Sytař [-] ) , M. Svoboda [-] (66. P. Partl [-] ) , L. Michal [-] , P. Duda [-] (75. T. Trojánek [-] ) - R. Matulka [-] , T. Duba [-]

ŽK: 14. M. Mančík , 63. R. Josefík - 77. P. Sytař .
Počet diváků: 165. Rozhodčí: Svoboda Tomáš - DROZDY Luboš, TOMANEC Josef.