10.kolo, Karlovarský | Karlovy Vary | Okresní přebor , 2021-2022

--

Pětigólovou přestřelku nakonec lépe zvládla Březová

1. M. Pleva , 3. M. Pleva , 32. J. Hvizd - 27. K. Bláha , 75. F. Šebeš
7

O výsledku souboje mezi týmy ze špice tabulky nakonec rozhodl perfektní vstup do zápasu ze strany Březové.

Pleva pálil hned dvakrát

Domácí Jiskra měla snový start do zápasu. Už v 1. minutě hry šla totiž do vedení zásluhou svého kanonýra Marka Plevy.

A fotbalista, nosící číslo 9 na zádech, ukázal svůj hlad po gólech znovu jen o dvě minuty později. Po 3. minutách od úvodního hvizdu tak Březová vedla 2:0 a Pleva díky dvěma brankám navýšil svůj celkový počet zásahů v této sezóně na osm a předstihl tak svého spoluhráče Jana Hvizda.

Hosté z Kolové se ale nevzdávali a ve 27. minutě se jim podařilo srovnat, když síť za zády Damira Hasiče rozvlnil Karel Bláha a snížil na 2:1.

Nadějný výsledek se kolovským ale nepodařilo udržet až do přestávky, ve 32. minutě totiž Jan Hvizd odmítl být v pořadí střelců v rámci Březovského mužstva druhý a svou osmou brankou v tomto ročníku dorovnal Marka Plevu. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1.

Hosté se zmohli jen na snížení

Hned od druhé vstřelené branky se Březová zatáhla a z pevného bloku, který poměrně úspěšně odolával útokům hostujícího Ajaxu, který domácí Jiskru přehrával, čekala na brejky. Těch domácí fotbalisté neměli málo, ale nedařilo se jim je řešit dobře.

Další branku tedy 80 přítomných diváků vidělo padnout do domácí kasy, když se po deváté v sezóně trefil kolovský kanonýr František Šebeš a posunul se na druhé místo za nedostižného Martina Staška (18 gólů). Čtvrt hodiny před koncem to tak vypadalo na drama, hosté ale nedokázali přidat další branky, takže Březová z těžkého souboje vytěžila důležité 3 body a nadále zůstává na první příčce tabulky. Kolová je čtvrtá.