5.kolo, Karlovarský | Karlovy Vary | Okresní přebor , 2021-2022

--

Pernink si s přehledem poradil s Bečovem

17. J. Prozba - 10. L. Trnka , 14. D. Žitný , 31. V. Mašek (p.) , 50. P. Čečák , 55. D. Žitný , 58. J. Kotrla , 74. V. Mašek , 84. D. Hradecký
9

V posledním kole vyfasoval Pernink na domácím hřišti osm branek od první Březové, avšak proti Bečovu, jehož forma jde postupně dolů, se perninkským hráčům podařilo stejný počet branek vstřelit.

Hosté od začátku kontrolovali hru

Pernink šel brzy do vedení, když se v 10. minutě po parádní kombinaci na listinu střelců jako první zapsal Lukáš Trnka.

Jen čtyři minuty trvalo, aby jej, opět po povedené souhře, následoval David Žitný.

V 17. minutě ale snížil na 1:2 Jakub Prozba a utkání tak zdramatizoval, ale nakonec to byla jediná branka Bečova v utkání.

Ve 31. minutě ještě na navýšil z penalty Václav Mašek, a do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

Smrtících osm minut rozhodlo

Občas je dvou či třígólové vedení po prvním poločase problematické, jelikož se stává, že tým, který vede, usne na vavřínech. To ovšem nebyl případ Perninku. Ve druhé půli totiž jeho hráči odstartovali osmiminutovku, která utkání definitivně rozhodla.

Jen pět minut po úvodním hvizdu, tedy v 50. minutě rozvlnil síť Petr Čečák, v 55. minutě jeho příkladu následoval svým druhým gólem v zápase David Žitný a v 58. minutě na 1:6 navyšoval Jan Kotrla.

Bečov si sice vypracoval šance, ale ty skvělými zákroky dokázal zlikvidovat brankář hostů Jakub Karlík. Jinak bylo utkání zcela v režii Perninku.

Po Davidu Žitném si druhou branku v utkání připsal i Václav Mašek, konkrétně se tak stalo v 74. minutě, a šest minut před koncem dával na konečných 1:8 Dominik Hradecký.

Bečov si tak připsal svou druhou prohru v sezóně a postupně se propadá na dno tabulky, pod ním už jsou pouze Jáchymov a Verušičky, kterým se zatím nepodařilo získat ani bod. Naopak Pernink se po dvou prohrách (3:5 se Štědrou a 2:8 s Březovou) oklepal a díky této výhře okupuje sedmou příčku čtrnáctičlenné tabulky.