8.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2021-2022

--

--

Domácí výhra Švermova

2

Na Švermovském hřišti se v sobotním utkání střetli týmy TJ Baníka Švermov a SK Velkého Přítočna, tradičně označované prestižním termínem derby. To letošní, jak už to tak bývá, nemělo favorita a nakonec vyznělo lépe pro domácí barvy.

První poločas smírně

Jakoby tíha derby dolehla na fotbalisty obou táborů, nikdo nechtěl první chybovat a začátek utkání se tak nesl v opatrném duchu. V 6. minutě však po faulu hostí nařídil penaltu, kterou nemálo přítomných, včetně fanoušků domácích označilo za spornou a kterou Jakub Šimůnek bez milosti proměnil.

Ať už z pocitu křivdy, nebo z čiré sportovní touhy zvrátit vývoj zápasu a nepřiznivé skóre, bylo to Přítočno, kdo na hřišti v dalším pokračování střetnutí dominoval. Šance střídala šanci a kýžení úspěch se dostavil ve 20.minutě, kdy křížnou střelu správně nasměroval Milan Maňkoš a vyrovnal stav utkání na 1:1

Do poločasového hvizdu se již nikomu skórovat nepodařilo, čehož mohli litovat především hosté. Přítočenská záloha odváděla výbornou práci, zakončení však pokaždé kousek chyběl. Když rozhodčí ukončil první poločas bylo tedy skóre nerozhodné 1:1.

Znovuzrozený Švermov, návrat legendy a dvě červené

Z kraje druhého poločasu, jako by se role obrátily. Najednou to byli domácí kdo kontroloval hru a zakládal útoky. A byl to Švermovský útočník Zdeněk Podraný, kdo ve 49. minutě vypálil krásnou ránu, kterou ještě pravděpodobně ještě tečoval hostující Tomáš Blecha a vstřelil tak rozdílový gól. Švermov již tedy vedl 2:1

Za jásotu domácích příznivců se v 63. minutě na trávník vrátila skutečná legenda Baníka Švermov, kterou nebyl nikdo jiný než Pavel Ružíčka.

V 67. si naopak domácí Radim Trejbal vykoledoval druhou žlutou a musel do sprch, což jako by nakoplo hostující fotbalisty a chvíli byl opět vidět fotbal jako z prvního poločasu. Střelec rozdílového gólu Zdeněk Podraný nezvládl zahrát malou domů a dostal tak hosty nechtěně do šance, vyrovnat se jim však nepodařilo. Naopak i hostující fotbalista stihl vzápětí schytat červenou kartu, Pavel Senko nebude na tento zápas vzpomínat rád.

Při hře deset na deset se k dominantnímu výkonu vrátili domácí, záložník Kotouček provedl přímo ukázkový přechod po polovině soupeře, rozebral obranu hostí a našel ve skvělé pozici stojícího spoluhráče. Vojtěch Steinbach se následně nemýlil. Snad aby se o něm nemluvilo jen jako o zakončovateli krásné akce Martina Kotoučka, zvládl Steinbach ještě v 90.minutě rovněž pohlednou akci, po které pro změnu našel střelce prvního a prozradím, že i posledního gólu Jakuba Šimůnka

Pak už přišel jen hvizd a domácí mohli oslavovat vítězství 4:1 v tomto derby. Třebaže by se dalo říci, že jednoznačně znějící výsledek neodráží průběh utkání, štěstěna či fotbalový bůh nám přinesli právě takový.

TJ Baník Švermov - SK Velké Přítočno 4:1