5.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2021-2022

Jimramov doma nestačil na Polničku

21

Jimramov doma nestačil na Polničku a prohrál s ní o tři branky.

Polnička vedla o branku

V 5.kole okresní soutěže přivítali domácí za ideálního fotbalového počasí dosud neporažené mužstvo Sokola Polnička. Hosté také od počátku potvrzovali své kvality, důrazné napadaní, dobré krytí míče a hru si vůbec nekomplikovali a domácí s tím měli potíže. Hosté šli do vedení ve 12.minutě z rohového kopu, když zcela volný Houba hlavou skóroval. V 15.minutě bylo ještě hůř, po zmatku na hranici šestnáctky domácích si našel míč Gančev a s přehledem uklidil míč k pravé tyči – 0 : 2. Domácí postupně začali hru vyrovnávat a ve 35.minutě z nenápadné akce po pravé straně překvapil hostujícího brankáře Vít Peňáz. V závěru poločasu měli domácí dvě šance, ale bez výsledku.

Hosté zvýšili svůj náskok

V poločase domácí vystřídali 3 hráče a začátek druhého poločasu patřil jim. V 52.minutě po akci na pravé straně si na centrovaný míč naběhl Gregor a v pádu hlavou těsně minul. I v dalším průběhu hry měli domácí převahu, ale zbytečnými nepřesnostmi v rozehrávce a malým důrazem to bylo prakticky bez šancí. Domácí hru stále více otevírali a po hrubých chybách v rozehrávce ještě dvakrát inkasovali, když se v 78.minutě prosadil Gančev a v 81.minutě korunoval svůj výborný výkon, nejlepší hráč na hřišti, neunavitelný Víška. Hosté v utkání dosáhli zaslouženého vítězství i když výsledek je pro domácí asi až příliš krutý. Kladem utkání byla velmi slušná hra s minimem faulů a velmi dobrá návštěva, kdy početní fanoušci hostů byli hodně spokojeni. Domácí hráči sice bojovali, ale hodně omlazenému týmu chybí důraz v osobních soubojích a mladí hráči v přemíře snahy hodně chybují, ale získané zkušenosti snad v dalších zápasech zúročí.

TJ Sokol Jimramov
Pavel Borovský: Odflákli jsme první poločas a to nás nejspíš stálo lepší výsledek. Ve druhé půli jsme si vytvořili tlak, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Třetí obdržená branka nás zlomila a pak už to byla spíš křeč. Nikomu z nás nelze upřít snahu, ale sráží nás spousta nepřesností v rozehrávce, chyby v defenzivě a neproměňování šancí. Chápu rozhořčení některých fanoušků, ale já klukům věřím a pokud budou poctivě trénovat a hrát zápasy, úspěch se časem dostaví. A možná by taky pomohlo přestat řešit jestli je někdo takovej nebo makovej, jestli mu je 17 nebo 45 a prostě jenom zafandit JIMRAMOV DO TOHO...věřte, že schválně ty chyby nikdo nedělá....Sporu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV

R. Ondrůch [-] - P. Borovský [-] , M. Dvořák [-] , Z. Novotný [-] (55. K. Šenkýř [-] ) , V. Peňáz [-] (46. V. Dostál [-] ) - L. Bednář [-] , D. Ondrůch [-] (46. T. Gregor [-] ) , V. Peňáz [-] , M. Čupr [-] - P. Nykodým [-] (46. A. Hlaváč [-] ) , P. Sedlák [-]