--

Letohrad po dobrém výkonu bral výhru

9. R. Tichý , 26. M. Čada (p.) , 29. R. Tichý , 71. M. Čada , 90. J. Černík - 3. J. Povr , 44. J. Povr
0

Domácí Letohrad čekal těžký soupeř z Jablonce nad Jizerou, který v posledních zápasech prokazoval velice dobrou formu. Ale i Letohrad by chtěl být v horní polovině tabulky. Domácí tým nakonec utkání zvládl lépe a všechny body zůstaly v Letohradě. Letohrad tímto vítězstvím poskočil na páté místo, hned za svého dnešního soupeře.

V prvním poločase padlo pět gólů

Hosté vstoupili do zápasu lépe a hned ve třetí minutě se ujali vedení. Míč po lajně zatáhl hostující Štemberk a přesnou přihrávkou vyzval Povra ke skórování. Ten nezaváhal a poslal hosty do vedení. Hostům ovšem vedení dlouho nevydrželo. Domácí v deváté minutě vybojovali rohový kop. Na centr po rohu si vyskočil nejvýš Tichý a srovnal hlavou na 1:1. Po této brance se Letohrad ujal režie hry a byl tím lepším týmem. Po necelé půlhodině hry se do vápna vřítil domácí hráč Tichý a hostující Karásek ho fauloval. Rozhodčí odpískal pokutový kop, který bezpečně proměnil Čada a otočil zápas na 2:1. Neuběhly ani tři minuty a domácí tým opět skóroval. Domácí Kabourek tvrdě vystřelil a s dorážkou již Tichý neměl žádný problém. Domácí již vedli 3:1 a zápas kontrolovali. Jenomže hostům se povedl vstřelit gól do šatny. V rychlém kontru putoval míč po ose Klíma- Štemberk - Povr, kdy posledně jmenovaný věšel do odkryté brány. Poločas tak skončil 3:2 pro domácí a vše bylo ještě otevřené.

V druhém poločase si Letohrad svou výhru pojistil

Druhý poločas byl již vyrovnanější, ale domácí si bezpečně hlídali svůj náskok a hosty k zakončení moc nepouštěli. Je také pravdou, že hosté vůbec nehráli agresivně a umožnili tak domácím kontrolovat hru. Domácí tým si pojistil svou výhru dvacet minut před koncem zápasu. Hosté v tomto zápase prohrávali souboje ve středu hřiště. Jeden takový prohráli v 72.minutě kdy se dostal k míči domácí Čada a svou druhou brankou navýšil skóre na 4:1 pro domácí Letohrad. V poslední minutě zápasu ještě chyboval hostující Halama a toho využil Černík k vstřelení páté branky. Domácí Letohrad tak vyhrál zcela zaslouženě, když byl po celý zápas lepším týmem. Hosté tentokrát nepotvrdili pověst těžkého protivníka a v příštím zápase budou mít co napravovat.

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou
Jablonec nad Jizerou - spolupracovník redakce David Holman: Domácí Letohrad vyhrál zaslouženě, hrál důrazně, předvedl dobrý výkon, což se o našem mužstvu říci nedá. Dobře jsme vstoupili do zápasu, ale pak jsme přenechali iniciativu domácím a hráli bezkontaktní fotbal plný nepřesností

FK Letohrad
J. Ehrenberger [-] - M. Lorenc [-] (54. Z. Konečný [-] ) - - R. Krystl [-] - M. Linhart [-] , P. Šponar [-] (46. M. Vaniš [-] ) , O. Kail [-] , P. Štěpán [-] , T. Kabourek [-] (72. J. Černík [-] ) , R. Tichý [-] , M. Čada [-] (87. J. Stejskal [-] ) , J. Štěpán [-]

R. Farský [-] - J. Halama [-] , M. Štemberk [-] (85. J. Škoda [-] ) , J. Zemánek [-] , P. Karásek [-] , K. Krejčík [-] , V. Helm [-] (61. D. Sedláček [-] ) , O. Rozkovec [-] , J. Povr [-] , F. Klíma [-] (79. M. Kozel [-] ) , J. Linka [-]

ŽK: 62. P. Štěpán , 90. J. Černík - 26. P. Karásek .
Hráči zápasu: M. Čada , R. Tichý .
Místo: Letohrad. Počet diváků: 130. Rozhodčí: Kazda Mgr. Jan - STARÝ Dominik, ERLEBACH Jiří.