12.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Slušovice o víkendu loupily v Kvasicích

8

V Kvasicích se představily Slušovice a očekával se vyrovnaný duel. Přesto první půli opanovali hosté. Ti ve druhém dějství přidali další branku, domácí dali v závěru výsledku konečnou podobu.

Hosté vstřelili dvě branky

Jindřich Lehkoživ, trenér Kvasic: „Vyrovnané utkání rozhodly naše individuální chyby, které soupeř dokázal využít. V úvodu nám dělal velký problém rychlý přechod Slušovic do útočné fáze. Po jedné takové akci jsme inkasovali už v 8. minutě. Vyrovnat se nám podařilo po pěkné akci Vojtáškem, bohužel za minutu po další naši zbytečné chybě a následném faulu kopali hosté penaltu, ze kterého šli znovu do vedení. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, opticky se zdálo, že máme herně navrch, ale soupeř hrál organizovaně a do žádných velkých šancí nás nepouštěl. Naopak po hrubé chybě našeho brankáře vsítil třetí branku. Zápas jsme ještě zdramatizovali kontaktní trefou těsně před závěrem, ale na víc to nestačilo. Musím vyzvednout výkon soupeře, který byl fotbalový, hrál organizovaně a s velkým nasazením.“

Hosté si výhru pohlídali

Jan Večeřa, trenér Luhačovic: „Narazili jsme na jeden z nejkvalitnějších týmů v soutěži. Jsme rádi, že konfrontace s ním pro nás dopadla dobře a bereme tři body. Od začátku kluci dobře dostupovali, byli včas u soupeře a dařil se nám rychlý přechod do útoku. Hned v 8. minutě po rychlém kontru a přiklepnutím před vápnem se střelou z jedné prosadil Kvasnica. Domácí oplatili stejnou mincí po naší ztrátě ve středu hřiště a rychlém protiútoku srovnali na 1:1. Důležité bylo, že hned za dvě minuty Kvasnica proměnil penaltu po faulu na Otépku a my se tak opět dostali do vedení. Ve druhém poločase domácí byli častěji na míči, ale my neustále hrozili a mohli několikrát své vedení navýšit. To se nám povedlo R. Tkadlecem, který přesprintoval celé hřiště, nevypustil ani chybujícího domácího brankaře a odměnou bylo vedení 3:1. Potom a vlastně celý druhý poločas se v utkání děly věci, které nebudu raději komentovat. Přesto se nám podařilo dovést utkání k cennému vítězství, za které zaslouží všichni kluci pochvalu.“