--

--

Písek byl v Benešově na svého soupeře krátký

0

Ačkoli se dlouho zdálo, že Benešov je jedním z jasných aspirantů na sestup, dokázal se tento středočeský klub výkonnostně zvednout a vystoupat tabulkou až poblíž klidného středu tabulky. Přesto bylo těžké odhadnout, jaké má vlastním hřišti šance proti jihočeskému Písku, který sice po skvělém začátku začal postupně trošku ztrácet dech, i přesto se však stále drží v lepší polovině třetiligové tabulky. Benešov zápas nakonec zvládl a zakončil podzim ziskem cenných třech bodů.

Na Řezáčovo trefu odpověděl z trestného kopu Štancl

Do utkání vstoupili lépe Jihočeši a poměrně brzo šli také do vedení. Písek rozjel rychlou akci, na jejímž konci stál Filip Řezáč, který s notnou dávkou štěstí poslal svůj tým do vedení – 0:1. I domácí ale začínali vystrkovat růžky, ačkoli při hlavičkovém pokusu Kučaby z těžké pozice mohl být brankář Rondzik klidný. Naopak velkou pozornost musel věnovat ve třicáté páté minutě trestnému kopu domácích, který si vzal na starost Martin Štancl a přesto, že se hostující brankář snažil, vyrovnávací střele zabránit nemohl – 1:1. První poločas tak skončil za nerozhodného stavu a o osudu utkání měla rozhodnout až druhá polovina utkání.

O bodech rozhodl Laštovka

Ve druhém poločase bylo od začátku znát, že větší chuť po vítězství mají domácí. Písek zatlačili a ačkoli se nedostávali do vyložených šancí, převahu si vytvořili. Z té také pramenily střely Večeři, případně pak Kučaby, přičemž na straně Písku kontroval nepříliš nebezpečným pokusem Voráček. V šedesáté šesté minutě pak domácí dokonali obrat. Centr jednoho z jejich hráčů doletěl až na zaní tyč, kde byl připravený Josef Laštovka, který pohotově zakončil a dostal svůj tým do vedení – 2:1. Další branku pak mohl přidat ještě Čapek, jehož zakončení z úhlu nakonec dokázal zlikvidovat Rondzik. Utkání pak dospělo ke svému konci, po kterém mohl domácí tým začít slavit. Benešov přezimuje na nesestupové pozici, v klidném středu zůstává také Písek.

Autor textu: František Jaroš