13.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2021-2022

14. M. Laš , 38. M. Sobotka , 76. M. Sobotka , 84. M. Sobotka - 89. M. Sova
17

Rapotičtí porazili Kostelec a přezimují v čele tabulky.

Domácí po půli vedli

Do utkání lépe vstoupili domácí a už ve 3. minutě loboval Sobotka hostujícího gólmana. Jeho pokus však skončil těsně mimo. V 7. minutě však zahrozilo i před domácí brankou. Před Lašem se zjevil Hájek a na dvakrát překonal domácího brankáře. Na brankové čáře však stačil vykopnout Dobeš a zažehnal tak pohromu. Skóre se poprvé měnilo ve 14. minutě. K odraženému míči se dostal Milan Laš a levačkou z hranice vápna překvapil hostujícího brankáře - 1:0. V zápětí mohl zvýšit agilní Sobotka. Jeho druhý lobovaný pokus si však opět cetu do brány nenašel a podruhé ho vychytal Plavec. S ubíhajícím časem se hra uklidnila a k vidění toho moc nebylo. Ve 38. minutě Valsa chytře vyslal Jaška za obranu, který na stříbrném podnose předložil před prázdnou Sobotkovi a ten se nemýlil - 2:0. V závěru poločasu měl na hlavě zvýšení Palát. Jeho hlavičce však chyběla razance i přesnost.

Domácí si vedení pohlídali

Ve druhé půli hosté ukazovali, že fotbal hrát umí. Naráželi však na spolehlivou obranu domácích, která je do vážnějších šancí nepouštěla. Vyjímkou byla pěkná střela hostů, kterou Laš vytěsnil nad. Vysvobození pro domácí přinesla až 75. minuta. Standartku rychle rozehrál Milan Laš na Michala Sobotku a jeho třetí lob už skončil v síti hostů - 3:0. Za dalších osm minut Sobotka zkompletoval hattrick a zvýšil na 4:0. Čestný úspěch byl hostům darován v 88. minutě. Matouškovu malou domů nezpacifikoval golman Laš, a tak byl hostům připsán zasloužený gól.

FC Rapotice
Tomáš Laš (hráč): I když výsledek hovoří jasně, tak se o jednoznačnou záležitost nejednalo a s kvalitním soupeřem jsme se na výhru celkem nadřeli.

SK Kostelec
Michal Fejt (kapitán): Těžko se mi to hodnotí, domácí zaslouženě vyhráli, ale myslím, že jsme neodehráli zase tak špatný zápas. První gól laciný, druhý krásný, třetí podle mého názoru zlomil zápas ale padl za přispění pomezního z jasného offsidu, čtvrtý po naší chybě. My jsme si vytvořili pološance, zatímco domácí byli ve hře dopředu výborní. Teď musíme zkusit vydolovat nějaké body z dvojzápasu s Jemnickem.