--

Zápas byl zrušen

4

Foto a zápas poslal Petr Krömer.

Dnešní utkání sousedů v tabulce MSFL mělo mimořádný význam pro konečné umístění v podzimní části soutěže. Ve fotbalové „hantýrce“ to byl zápas o „šest bodů“. Po závěrečném hvizdu se z vítězství radovali domácí a připravili hostům neklidný zimní spánek… Z průběhu zápasu je zřejmé, že nevyhrál lepší, ale šťastnější! Úvodní  čtvrthodinku zakončili ve 14. minutě z nevinné akce domácí. Z levé strany přiletěl před branku hostů centr, který obrana ani nadvakrát nestačila odvrátit do bezpečí a Raab potrestal chybu hostů prvním gólem – 1:0! Hosté se snažili o rychlé vyrovnání, ale z gólu se neradovali ani v 16. minutě, když střelu Rubého stačil krýt brankář Květoň a v 17. minutě po akci Rubý -Blahuta nepropasíroval Kubík u pravé tyče balón za záda Květoně… Ve 22. minutě poslal Rubý kolmým pasem do šance Kubíka, kterému v poslední chvíli stačil odkopnout balón domácí obránce Blejchař. Ve 28. minutě připravil skvělým zákrokem hostující brankář Chvěja o gólovou radost domácí po akci Berkova a dělovce Raaba. Z vyrovnání se hosté neradovali ani ve 30. minutě, když Labudova střela z dobré pozice rozvlnila jenom boční síť… Příznivce domácích rozjásal ve 35. minutě Kovařík, který hlavičkou po centru Kučery překvapil obranu hostů a pojistil vedení na – 2:0! S takovým stavem se hosté nechtěli smířit. Jejich snaha byla korunována v poslední minutě 1. poločasu. Časomíra se zastavila na 45. minutě, Rubý našel dlouhým centrem Labudu, který hlavičkou prodloužil balón na Gebauera a ten vrátil hosty do zápasu – 1:2! Ve 2. poločase gólových šancí ubylo. Domácí mohli pojistit své vedení v 54. minutě po akci Vrbky však Kovaříkova hlavička minula cíl. V 61. minutě měli domácí super šanci pojistit své vedení, fantastický zákrok gólmana Chvěji však udržel hosty ve hře po střele Manzii z malého vápna!!! Na druhé straně poslal do šance svým kiksem v obraně Blejchař hostujícího Labudu, kterému však stačil vybíhající brankář Květoň odkopnout balón do bezpečí! V závěrečných minutách se už na výsledku nic nezměnilo, a tak se z vítězství radovali domácí a hosté si vypili kalich hořkosti až do samého dna…

MFK Frýdek-Místek
Robert Pištěk (trenér): „Byl to pro nás zápas mimořádné důležitosti. Přijel Benešov, soused v tabulce, my jsme chtěli pochopitelně vyhrát. To se nám nakonec podařilo, jsme za to rádi a zase jsme poskočili o krůček ze dna tabulky “!

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký (trenér): „Nechci se opakovat, ale naše zápasy se podobají jako vejce – vejci. Vlastními chybami darujeme soupeři góly, dnes oba dva po našich chybách v obraně. Naštěstí se do poločasu vrátíme do hry, máme po změně stran šance ale bez gólového efektu. Prostě když góly nedáváme nemůžeme se těšit z bodového zisku“!

J. Květon [-] - T. Hykel [-] , M. Kovařík [-] , L. Raab [-] , B. Manzia [-] (91. O. Maléř [-] ) , T. Vengřinek [-] , T. Barkov [-] , D. Kučera [-] (46. D. Konečný [-] ) , M. Velner [-] , J. Blejchař [-] , J. Vrbka [-]

F. Chvěja [-] - A. Rončka [-] (61. D. Skroch [-] ) , O. Kubík [-] , A. Karčmář [-] , F. Labuda [-] , T. Gebauer [-] (79. P. Latka [-] ) , M. Blahuta [-] , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] , J. Massaniec [-] , J. Koňařík [-] (74. N. Wybraniec [-] )

ŽK: 68. T. Hykel , 79. M. Kovařík , 88. B. Manzia - 40. O. Kubík , 73. J. Koňařík .
Počet diváků: 154. Rozhodčí: KOTALA Filip - VEJTASA Simon, KOSTELNÍK Tomáš.