10.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2020-2021

Stěbořice nadělily Litultovicím kanára

16

Stěbořice derby vyhrály o šest branek.

Stěbořice vedly o tři branky

Stěbořice v Litultovicích po celou dobu hráli s velkou chutí a uštědřili domácím šestigólový debakl. Už v sedmé minutě zachránila domácí po střele palety od pohromy tyčka. O čtyři minuty později vznikla situace, kdy si obě družiny myslely, že již balón skončil v zámezí a přestal hrát, rozhodčí však nepískl, hosté vzali balón, odcentrovali a na zadní tyči uklidil míč do brány Jakub Fiedler – 0:1. Další šance Jamnického a Gracy zůstaly nevyužity. Domácí vystrašili hosté střelou Haase, která minula těsně tyčku. Nebezpečná byla i střela Fialy. Ve 34. minutě se dostal do samostatného nájezdu Jamnický, který zahrál domácímu brankáři na housle – 0:2. Pět minut před přestávkou sklepl centr Jamického k tyčce Martin Dietrich – 0:3. Hned vzápětí mohl vedení navýšit Graca, ale mířil jen těsně vedle.

Stěbořice přidaly další tři branky

Ve druhém poločase byly nadále Stěbořice lepší, domácí se zmohli jen na pár střel. V 52. minutě přímý kop hostujícího Šmalce skončil pod vinklem domácí brány – 0:4. V 72. minutě navýšil vedení hostů po samostatném nájezdu Kokošek – 0:5. Definitivní tečku za zápasem udělal po centru Gracy dorážel míč do brány Šmalec – 0:6. Kaňkou na zápase bylo zranění hostujícího hráče Jamnického, kterému naše redakce přeje brzké uzdravení.

Kdy se bude hrát další kolo, je ve hvězdách.

TJ Sokol Litultovice
Ondřej Doležel (obránce): Nastoupili jsme v oslabené sestavě, což nemění nic na věci, že nás Stěbořice přejeli a zaslouženě vyhráli. Na dálku chceme popřát hostujícímu útočníkovi brzké uzdravení.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): Jednoznačně jsme byli lepší a dneska to vypadalo, že se nám chce hrát, běhat a hráli jsme hodně zodpovědně. Vycházeli nám kombinace a výsledkem byla šestigólová výhra.

V. Toporčák [-] - Š. Šťavík [-] (68. L. Včelka [-] ) , P. Šalitroš [-] , M. Drápal [-] , L. Hlub [-] (54. T. Steuer [-] ) , T. Bartoš [-] , O. Adamčík [-] (75. M. Hopp [-] ) , O. Minarčík [-] , O. Haas [-] (80. D. Böhm [-] ) , P. Fiala [-] , O. Doležel [-]

J. Losert [-] - M. Josefus [-] , V. Graca [-] (60. P. Prusek [-] ) , M. Dietrich [-] (75. O. Fidler [-] ) , R. Kokošek [-] , O. Šmalec [-] , M. Jamnický [-] (65. D. Burda [-] ) , J. Fiedler [-] (77. M. Fiedler [-] ) , M. Paleta [-] , T. Král [-] (60. K. Havlásek [-] ) , P. Vavrečka [-]

ŽK: 25. O. Adamčík , 63. O. Haas - 43. J. Fiedler , 50. M. Paleta .