10.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2020-2021

11. D. Mrva , 22. L. Mrva , 37. F. Grabica , 76. M. Návrat , 82. D. Ivan - 42. F. Elbl , 44. M. Smuda , 62. L. Kunc , 71. M. Hanák
16

Zápas plný obratů vydřela pro sebe Píšť.

Dolní Životice snížily tříbrankové vedení

Píšť ve svém tradičním čase přivítala mužstvo z Dolních Životic. Domácí začali skvěle a v 11. minutě po centru Ivana zatloukl svou hlavičku do branky David Mrva – 1:0. Domácí pokračovali v tlaku a po rohovém kopu se prosadil Ladislav Mrva a brankář hostů mohl po druhé lovit míč ze sítě – 2:0.  Ve 37. minutě už to s hosty vypadalo hrozivě, protože po centru Karla Morice pohodlně zavěsil Grabica – 3:0. Potom však domácí přestali hrát a hosté toho náležitě využili, když ve 42. minutě po akci na jeden dotek snižoval Elbl – 3:1. O dvě minuty později po totožné akci snižoval na rozdíl jediné branky Smuda – 3:2.

Dolní Životice otočily, Píšť však také otočila

Druhý poločas začali aktivněji hosté z Dolních Životic a zaslouženého vyrovnání se dočkali v 62. minutě, když se na hranici šestnáctky dostal k míči Kunc a nechytatelně poslal balón do kasy -3:3. Obrat ve skóre se Životicím podařilo dvacet minut před koncem, když se odražený balón dostal k Hanákovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:4. Bláznivý zápas však nadále pokračoval a v 76. minutě se po rohovém kopu podařilo domácímu Návratovi srovnat – 4:4. Osm minut před koncem se domácím podařilo vybojovat tři body, když samostatný nájezd Ivana s přispěním hostujícího obránce skončil v síti – 5:4. V závěru už domácí tři body ubojovali.

Kdy se bude hrát další kolo, je ve hvězdách.

TJ Slavia Píšť
Patrik Moric (kapitán): Vyhraný zápas si zkomplikujeme, ale nakonec jsme to ještě otočili a tři body zůstaly doma.

FK Dolní Životice
Aleš Otipka (trenér): Hrál se z obou stran nahoru dolů. Moc se nebránilo. Poté co jsme dostali třetí gól, to s námi vypadalo hrozně, my jsme ale do přestávky snížili a ve druhém poločase jsme skóre otočili. Bohužel domácí nám dali dva góly a strhli výhru na svou stranu.

P. Liška [-] - F. Grabica [-] (52. M. Návrat [-] ) , D. Mrva [-] , L. Svoboda [-] , D. Ivan [-] , P. Moric [-] , K. Moric [-] , M. Habura [-] , M. Kovář [-] , L. Mrva [-] , O. Zug [-]

V. Otipka [-] - M. Pumr [-] , V. Palyza [-] , J. Leifert [-] , F. Elbl [-] (46. M. Procházka [-] ) , M. Tengler [-] , M. Hanák [-] , P. Dušek [-] , M. Elbl [-] (51. O. Jasník [-] ) , L. Kunc [-] , M. Smuda [-]

ŽK: 44. P. Liška , 88. K. Moric - 44. J. Leifert .
Hráči zápasu: D. Ivan - M. Hanák .