8.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2020-2021

Stěbořice vydřely výhru v Píšti

20

Oba góly dali hosté vždy na konci poločasu.

Stěbořice na konci poločasu šly do vedení

Píšť v neděli na svém trávníku přivítala favorizované Stěbořice, které v prvním poločase byly lepším týmem. Do první šance se však dostala domácí družina, když se po centru odražený balón dostal ke Kovářovi, jehož střelu podle mínění domácích vyrazil hostující hráč rukou, ale píšťalka Sudího zůstala němá. Pak už se do šancí začaly dostávat Stěbořice. Po čtvrt hodině hry hlavičkoval Jamnický z malého vápna vedle tyčky. Ve 21. minutě střela Jakuba Fiedlera prošla kolem tyčky. O čtyři minuty později Šmalcovu pumelici vyrazil domácí gólman. V závěru poločasu se odražený balón dostal k Martinu Dietrichovi, který ho poslal nechytatelně do sítě – 0:1.

Stěbořice výhru pojistily na konci zápasu

V druhém poločase se hrála nemastná, neslaná partie s minimem šancí na obou stranách. Teprve v závěru, kdy domácí otevřeli hru, se hosté dostávali do nebezpečných brejků. V 84. minutě šel sám na brankáře Burda, ale přestřelil. O chvíli později pokus Jamnického vykopával z prázdné branky domácí obránce. Stěbořice vítězství potvrdily až v poslední minutě, kdy si na Jamnického naskočil Šmalec a hlavou zatloukl míč do kasy a definitivně rozhodl o třech bodech pro hosty – 0:2.

Píšť se příští kolo vydá na dalekou pouť do Jakartovic. Stěbořice budou hostit Kylešovice.

TJ Slavia Píšť
Patrik Moric (kapitán): Soupeři gratulace, výsledek ovlivnil hrubě pomezní sudí, škoda.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): V prvním poločase jsme byli herně lepší než domácí, kteří nakopávali a hrozili pouze ze standardek. Na konci poločasu jsme se ujali vedení. Druhý poločas byl takový nemastný, neslaný. Na konci zápasu domácí otevřeli hru a my jsme pak zápas rozhodli v poslední minutě.

D. Mrva [-] - F. Grabica [-] (46. P. Žižka [-] ) , M. Pawlenka [-] , L. Svoboda [-] , D. Konečný [-] , M. Kovář [-] , P. Moric [-] , M. Habura [-] , T. Jaroš [-] , L. Mrva [-] , T. Kudlík [-]

J. Losert [-] - M. Jamnický [-] , P. Čavera [-] , P. Vavrečka [-] , M. Josefus [-] , M. Paleta [-] , V. Graca [-] , M. Dietrich [-] (78. D. Burda [-] ) , R. Kokošek [-] (90. M. Kokeš [-] ) , O. Šmalec [-] , J. Fiedler [-]

ŽK: 39. M. Kovář - 26. V. Graca , 77. P. Vavrečka .
Hráči zápasu: P. Vavrečka .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: VRBA Martin - ŽIDEK Aleš, THIEMEL Karel.