5.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2020-2021

Komárov těsně porazil Litultovice

20

Zápas rozhodl bývalý litultovický hráč Chovanec,

Bezbrankový poločas

V posledním zápase víkendového kola přivítaly Litultovice na svém pažitu mužstvo z Komárova. V úvodní desetiminutovce si domácí letka vypracovala tři velké šance, které postupně neproměnili Adamčík, Tengler a Doležel. Buď je vychytal spolehlivý brankář Pelc nebo jejich střely mířily mimo tři tyče. Poté se hra postupně začala vyrovnávat. Po čtvrt hodině hry vychytal hostujícího Chovance domácí gólman Böhm. Po půl hodině hry vyrazil tvrdou střelu Thomase, která následovala po nepřímém volném kopu, který zahrával Chovanec a Solného vychytal brankář.  V závěru poločasu zlikvidoval komárovský brankář Pelc příležitost Šeuerovi.

Komárov rozhodl jednou brankou

Ve druhé části vsadili hosté vše na brejky. Jeden jim vyšel v 57. minutě, když Novák vysunul za obranu exlitultovického Chovance, který obstřelil brankáře – 0:1. Domácí byli po brance jako opařeni. Hosté mohli zvýšit o chvíli později, ale Solného bomba minula jen těsně levou tyčku. Teprve v závěrečné čtvrthodině si vypracovali domácí tlak. Jeho jediným výsledek byla však pouze tyčka, kterou nastřelil přímo z voleje Beníšek. Na druhé straně se úplně stejně vedlo hostujícímu Novákovi. Komárov už tři cenné body dokázal udržet.

Litultovice v příštím kole změří síly se Štítinou. Komárov se střetne s Dolními Životicemi.

TJ Sokol Litultovice
Jan Tengler (kapitán): V prvních 10 minutách jsme mohli vést minimálně 2:0 a mohlo být hotovo. Ve zkomplikování si vlastní situace jsme mistři. Soupeř odkopával balón a z pár šancí dokázal proměnit. Víc asi psát netřeba. Už to musíme zlomit.

SK Komárov
Petr Pelc (brankář): V úvodní desetiminutovce nás domácí přitlačili a my jsme mohli prohrávat 2:0. Naštěstí jsme domácí tlak ustáli. Poté se hrála vyrovnaná partie, mohli jsme dát branky, ale domáí podržel gólman, hlavně při střele Thomase. Do druhého poločasu jsme šli s pokorou, že zkusíme hrát na brejky, což nám vyšlo, když domácí porazil jejich bývalý hráč Víťa Chovanec. Pak už jsme pouze bránili výsledek domácí nás dokonce zápasu přehrávali, ale zlaté tři body jsme urvali. Dnes zaslouží celý tým pochvalu.

D. Böhm [-] - L. Hlub [-] (44. O. Beníšek [-] ) , T. Bartoš [-] (46. A. Vaculík [-] ) , D. Lebeda [-] , M. Šeuer [-] , M. Drápal [-] (36. O. Haas [-] ) , O. Adamčík [-] , J. Tengler [-] , Š. Šťavík [-] , O. Doležel [-] , O. Minarčík [-]