10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

Touškov udržel v Nýřanech druhou příčku!

45. V. Kočí , 53. Z. Zdvihal - 37. V. Nosek , 75. M. Bouzek
0

Vyrovnaný duel dvou adeptů na postup dospěl k nerozhodnutému výsledku, který nakonec musely rozseknout až penalty.

Touškov nahání na čele pohybující se rezervu ZČE a další dva bodíky umazal dnes v derby v Nýřanech. Ale nepředbíhejme. Hosté byli v úvodu duelu aktivnější, na sto přítomných fanoušků si ale na pořádné vzruchy muselo počkat až do závěru poločasu. To totiž Karbusický ze středu hřiště přihrál na pravé křídlo Šimlovi, jenž nacentroval do vápna a umístěnou hlavičkou poslal svůj tým do vedení Vladimír Nosek. Domácí odpověděli v poslední možné vteřině první půle. Rosol zatáhl míč ze strany před vápno, v pokutovém území našel Viktora Kočího, po jehož gólu sudí Schneider ukončil první poločas. Takže do slova gól do šatny, lépe řečeno do brány.

Ve druhých pětačtyřiceti minutách se karta obrátila. Poměrně brzy se totiž Nýřanům podařilo otočit vývoj utkání a na tahu tak rázem byl Touškov. Aakci připravili o přestávce střídající hráči. Folk totiž nacentroval před branku hostí, Aliev hlavičkou míč prodloužil a Zdeněk Zdvihal z malého vápna neměl problém kulatý nesmysl dopravit na místo určení. Remízový zápas byl však nakonec i co do výsledku. Dioss si totiž špatně pohlídal hráče ve vápně při rohu soupeře a Matěj Bouzek tak hlavičkou mohl poslat duel k penaltovém rozstřelu.

V pokutových kopech uspěli hosté, kteří nejprve nevyužili břevna domácích a v páté sérii sami poslali míč mimo tři tyče. Jenže pak vytáhl důležitý zákrok Herman a jeho tým tak uspěl 5:4 a celkově 3:2.

TJ Nýřany
Niedermayer Martin: „Velmi zkráceně - od první minuty remízový zápas. Bylo to sice derby, ale vše bylo v klidu a řekl bych, že remíza je spravedlivá na obě strany.“

TJ Sokol Město Touškov
König Vlastislav: „Vyvinuli jsme velký tlak ze začátku, ale nechali jsme si po našem vedoucím gólu dát zbytečnou branku do šatny. Poté jsme dokonce prohrávali a museli jsme otočit utkání, což se povedlo, ale na obrat za tři body už asi nebyly síly.“