9.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

8. M. Šec , 43. M. Šec , 61. A. Blažej , 84. P. Žůrek
15

V devátém kole hostil Háj ve Slezsku celek z Čeladné.

Domácí šli do dvoubrankového vedení

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Hájem a Čeladnou. Už z kraje Háj zatlačil svého soupeře. Ve 2. minutě hlavičkoval na zadní tyči těsně nad bránu dobíhající Blažej. V 6. minutě si navedl míč na střelu zpoza vápna Eršil, ale jeho pokus zamířil vedle levé tyče. V 8. minutě prošel přízemní centr z levé strany až na zadní tyč k dobíhajícímu Šecovi, který jej poslal do brány, kde sice ještě zasáhl Šráček, ale míč již přešel brankovou čáru (pro jistotu ještě těsně po uznání branky vymetl střelou zpoza vápna Eršil pravou šibenici) – 1:0. Ve 20. minutě si malém dal vlastní gól hostující kapitán Valigůra, když malou domů směřoval k levé tyči, ale Šráček dokázal míč alespoň odehrát na roh. Ve 28. minutě si hosté vytvořili první nadějnou šanci, ale hlavička Valigůry neměla pořádnou razanci a Chvěja ji s klidem zlikvidoval. Ve 37. minutě se hosté dostali do rychlé protiútoku, kdy Váňa sklepl dlouhý míč ideálně do běhu za obránce Chýlkovi, který nastřelil levou tyč Chvějovy branky. Ve 43. minutě poslal doleva míč Eršila na Blažeje, který přesnou přihrávkou na zadní tyč našel Šece, který skóroval podruhé v zápase – 2:0.

Háj přidal další dvě branky

V 51. minutě to zkusil z přímého kopu z úhlu přímo na branku Lampa, avšak Šráček si s jeho pokusem poradil. V 56. minutě dostal pěknou přihrávku na kraj šestnáctky Chýlek, ale jeho pokus z první levačkou se mu vůbec nepovedl a míč skončil v rukavicích Chvěji. Na druhé straně dostal míč do branky patičkou Žůrek, ale branka nebyla uznána kvůli jasnému ofsajdu. V 57. minutě špatnou přihrávkou narazili domácí fotbalisté na střelu ze střední vzdálenosti Valigůrovi, jehož pěknou střelu ještě pěknějším zákrokem zlikvidoval Chvěja. V 61. minutě poslal míč pod sebe Žůrek na Lampu, který nepovedenou střelou našel na zadní tyči Blažeje, který s klidem míč zametl do branky – 3:0. V 65. minutě se dostal do úniku Šec, ale šancí na zkompletování hattricku pohrdal a míč poslal mimo tři tyče. O pár okamžiků později vybojovali domácí míč, který dostal do běhu na pravé straně Blažej, jenž si jej navedl na levačku a svou střelou orazítkoval břevno. V 67. minutě se řítil z pravé strany po skvělé přihrávce na gólmána Ivánek, ale jeho střelu mu Chvěja včasným vyběhnutím ztečoval na roh. V 84. minutě našel krásným pasem Konvička rozběhnutého Žůrka, který se nenechal přetlačit dotírajícím obráncem a poslal míč k levé tyči – 4:0. V samotném závěru měli hosté možnost ke skórování z přímého kopu kousek za šestnáctkou. K tomu se postavil Valigůra, ale jeho pokus zamířil nad břevno.

Háj tak po třech porážkách v řadě opět stoprocentní. Čeladná nadále zůstává poslední.