8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Kobeřice porazily Brušperk nejtěsnějším možným rozdílem

19

V osmém kole hostil Brušperk celek z Kobeřic.

Kobeřice se ujaly vedení

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Brušperkem a Kobeřicemi. Do Brušperka přijely Kobeřice v roli outsidera, tudíž mohly jenom získat. A v prvním poločase to byly skutečně ony, které diktovaly tempo hry. Bohužel častokrát selhávaly v zakončení. V 9. minutě se dostal do samostatného úniku Stříbný, ale svou střelu zamířil vedle branky. O pár okamžiků později se odhodlal ke střele Kubný a Pacanovský předvedl velice solidní zákrok. Kobeřice do svého soupeře bušily, a nakonec se dočkaly odměny. Ve 30. minutě propadl míč na šestnáctce až ke Stříbnému, kterého však dobrým skluzem zblokoval jeden z obránců. Ke vší smůle se však míč ideálně odrazil proti noze Robinu Wirthovi, který utaženou střelou k pravé tyči nedal Pacanovskému šanci – 0:1. V dalších šancích se objevil Kubný, ale do Brušperku si nepřivezl střeleckou pohodu.

Druhá půle branku nepřinesla

V druhé půli začal Brušperk pořádně kousat, avšak ve všech případech si vylámali jeho hráči zuby na skvělém Štencelovi, který několikrát podržel svůj tým. Domácí čím dál víc utahovali smyčku a donutili hosty na hru z hlubokého bloku. Ti tak hráli na rychlé protiútoky, které mohli ve spoustě případech skončit pojišťovací brankou. V té největší příležitosti se objevil Stříbný s Králem, ale nedokázali uklidit míč do opuštěné svatyně. Do konce zápasu již branka ani na jedné straně nepadla.

Brušperk tak doma ztratil body. Kobeřice domácí zaskočily a odvezly si všechny.