7.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Dolní Datyně rozhodly o výhře na Hájem již v úvodu

13

V sedmém kole hostil Háj ve Slezsku celek z Dolních Datyní.

Dolní Datyně se ujaly dvoubrankového vedení

Sobotní dopoledne nám nabídlo souboj mezi Hájem a Dolními Datyněmi. Již ve 3. minutě namazala domácí obrana míč Cilečkovi, který zpoza vápna dokázal dostat míč za záda Bartoše – 0:1. Více na míči byli domácí fotbalísté, přesto z několika pološancí branku neohrozili. Ve 12. minutě dostal míč do pravého křídla Rozsíval a následně milimetrovým pasem našel ve vápně Gistingera, který dokázal míč ještě před brankářem poslat do sítě – 0:2. V 17. minutě šli hosté do protiútoku, kdy Cileček nahrál do kraje na Gistingera, který následně míč vrátil nabíhajícímu Cilečkovi, který zblízka nedokázal na Bartoše vyzrát. V 18. minutě se dostal se štěstím až do vápna Uvíra, ale jeho pokus minul pravou tyč o pár čísel. Ve 20. minutě se po centru Lampy dostal k hlavičce Šec, ale pod tlakem nedokázal seřídit mířidla a míč skončil mimo. Ve 30. minutě dostal krásnou přihrávku do vápna Cileček, ale svou střelu namířil jen doprostřed na připraveného Bartoše. Ve 38. minutě to zkusil z velké dálky Kučera a míč prosvištěl nad břevnem. Ve 40. minutě zahrávali domácí přímý kop z hranice vápna. K tomu se postavil Keller a jeho dobrou střelu ztečovala zeď těsně nad.

Háj v závěru zahodil penaltu

V 60. minutě hlavičkoval na zadní tyči Komárek, ale bohužel mířil vysoko nad břevno. O pár vteřin později vyslal Eršil nádherně za obranu právě Komárka, který ve vápně ještě obešel Mrozka, ale když už takřka zvedal ruce nad hlavu, tak mu jeho radost překazil dobíhající Kanovský, jenž dokázal patou míč odvrátit. Následně ještě přišla střela z voleje z hranice vápna od Eršila, která však skončila mimo tři tyče. V 66. minutě se v obrovské šanci ocitl Eršil, kdy se prodral k míči na rohu malého vápna jeho střelu skvělým zákrokem vytěsnil Mrozek mimo. Domácí si vytvořili několik šancí, ale nedokázali dotáhnout finální fázi. V 81. minutě se prodral z levé strany do vápna Rozsíval, přiťukl míč Kučerovi a ten tvrdou střelou napálil břevno Bartošovy branky. V 84. minutě zahrával přímý volný kop z pětadvaceti metrů kapitán Pištěk. Jeho střelu mířící do pravého vinklu si ale Bartoš pohlídal a zpacifikoval ji. V 86. minutě byl zfaulován ve vápně Žůrek a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Konvička. Brankáře sice poslal na druhou stranu, ale napálil pouze břevno.

Háj podruhé v řadě prohrál. Dolní Datyně si připsaly první venkovní vítězství.