15.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Brušperk vyhrál nad Petřvaldem rozdílem třídy

14

Ve vloženém 15. kole hostil Brušperk celek z Petřvaldu.

Domácí šli před pauzou do vedení

Středeční odpoledne nám nabídlo souboj mezi Brušperkem a Petřvaldem. Oba celky tohoto klání na tom jsou podobně. O bod více má Petřvald a na rozdíl od Brušperku ještě neprohrál. Předpokládalo se tak kvalitní, vyrovnané utkání. Již od začátku zápasu to byl atraktivní, útočný fotbal. Dlouho však nepřinášela úvodní branku. Nakonec se diváci přece jen dočkali ještě v první půli. Ve 38. minutě rozehrál z půlky hřiště standardku dlouhým nákopem do vápna Váňa, kde si na míč naskočil Malúš a poslal jej do středu na Krejčoka, který hlavičkou zavěsil balón do pravé víka – 1:0.

Krejčok zkompletoval hattrick

Druhá půle byla podobně pohledná, jako ta první. Petřvald byl přece jen o něco lepším týmem, ale nedokázal proměňovat jasné šance a do Brušperku si nepřivezl klid v zakončení. A tak si vzali slovo domácí. V 66. minutě získal míč na vlastní polovině Blahut a lobem našel za obranou Krejčoka, který přehodil vyběhnuvšího Michala Poláška – 2:0. Aby toho nebylo pro hostující tým málo, inkasovali ještě jednou. V 86. minutě dostal do kraje míč Váňa, potáhl si až k branková čáře, odkud poslal přihrávku do malého vápna na úplně volného Krejčoka, který elegantně patičkou zkompletoval hattrick – 3:0.

Brušperk tak po prohře z minulého kola vybojoval tři body. Petřvald byl poprvé poražen.