15.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Břidličná dala čtyři branky Petrovicím

15

Ve vloženém 15. kole hostily Petrovice celek u Břidličné.

Břidličná šla dvakrát do vedení

Středeční odpoledne nám nabídlo souboj Petrovicemi a Břidličnou. Petrovice byly do tohoto zápasu šly jako jasní outsideři. V prvních třech kolech se po bodech natahovaly marně. Na druhé straně jim čelil celek z Břidličné, který měl na kontě po třech odehraných zápasech plný počet, tudíž devět bodů a skóre 9:0. O favoritovi tedy bylo rozhodnuto již předem. Ale i tak je každý zápas jiný. Břidličná začala aktivně a ve 12. minutě se radovala poprvé. Domácí ztratili na polovině hřiště. Následoval lob za obranu na nabíhajícího Helebranda, který z úhlu poslal míč za záda Siuda – 0:1. O pár minut později ale bylo vyrovnáno. V 15. minutě zaútočili domácí po levé straně, kde míč zatáhl Ostáš a poslal jej do vápna. Tam si ho našel kapitán Hoffmann a svou střelu procedil do sítě – 1:1. Důležitá a zároveň rozhodující branka padla v samém závěru první půle. Ve 45. minutě vyslal dobrým pasem za obranu Rolný Cudráka, který si míč zasekl na pravou nohu a nasadil jesle Siudovi – 1:2.

Dvě penalty pro hostující celek

Ve druhé půli ležela na domácích deka z inkasovaného gólu do šatny a nedokázali se z toho oklepat. V 51. minutě navíc fauloval Ruisl ve vápně Rolného, když jej přižduchl rukama a sudí ukázal na penaltový puntík. Penaltu si vzal na starosti Cudrák a proměnil – 1:3. To ještě víc rozložilo herní pojetí domácího mužstva, a nakonec se dopustili i dalšího faulu ve vápně. V 73. minutě fauloval Urban Cudráka a rozhodčí opět ukázal na značku pokutového kopu. K tomu se tentokráte postavil Helebrand. Střídající Svatoš vystihl stranu a míč vyrazil. Bohužel ale zpět k nohám Helebranda, který míč napálil pod břevno – 1:4.

Petrovice tak natáhli sérii porážek na čtyři zápasy. Břidličná naopak drží šňůru čtyř výher v řadě.