2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Gólově impotentní Oldřišov dostal od Břidličné trojku

19. O. Ficek , 21. A. Rolný , 90. P. Hartmann (vl.)
13

Ve druhém kole hostil Oldřišov celek z Břidličné.

Dvě slepené branky Břidličné

Nedělní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Oldřišovem a Břidličnou. Již ve 2. minutě měla Břidlice velkou příležitost po závaru následujícího po přímém kopu z levé strany, ale branku nevstřelila. Podobná situace se opakovala o pár minut později, opět bezvýsledně. Po několika dalších střelách hostujícího týmu konečně přišla branka. V 19. minutě vybojoval na pravé straně u vápna míč Helebrand a poslal jej na prostředek šestnáctky k Fickovi, který si ho jedním dotekem nachystal na střelu a druhým ho vypálil do pravého víka, kde se Kubný natahoval marně – 0:1. Ve 21. minutě nákop do šestnáctky od Ficka odhlavičkoval jen nad sebe a následně prohrál další hlavičkový souboj. Míč se dostal na Rolného, který ho akrobatickým způsobem zavěsil pod břevno – 0:2. Ve 25. minutě zahrál míč do vápna z přímého kopu Rubý. Následný závar před brankou vyústil ve střelu z otočky od Hartmanna, ale Zifčák ji dokázal zneškodnit. Okolo třicáté minuty si hosté opět vytvořili tlak, kdy měli pár rohových kopů po sobě, ale žádná ze střel nespadla za záda Kubného. Ve 35. minutě ztratili hosté míč na polovině hřiště a domácí tak šli do protiútoku. Bořucký našel pasem šajtlí za obranu Janíka, který přeloboval Zifčáka, ale ke vší smůle nastřelil jen břevno. O pár minut později ten samý hráč přestřelil zpoza vápna bránu. Ve 42. minutě si naskočil na centr Bořucký, ale jeho hlavičku na zadní tyč Zifčák zlikvidoval.

Vlastní branka Hartmanna přišla až v závěru

V 50. minutě se dostal k odraženému míči Rolný, ale jeho dobrou střelu z hranice vápna dokázal jeden z obránců ztečovat na roh. O minutu později si na centr Ficka naskočil Čanecký, ale zamířil pouze doprostřed do rukavic Kubného. V 63. minutě si navedl míč na střelu Helebrand, ale jeho pokusu chybělo pár decimetrů, aby skončil v brance. Střela Rolného z 66. minuty mířila vysoko nad. Od té chvíle se hra na obou stranách více uklidnila. Hrálo se mezi vápny a větší příležitost si nevytvořil ani jeden z týmů. Branka však přišla v úplném závěru. V 90. minutě chybě rozehráli domácí standardku na své polovině, kdy Fusek předložil míč ve vápně soupeři. Toho se ujal Helebrand, ve vápně se zasekávačkou zbavil obránce, ale střelu poslal jen do Kubného od kterého se míč nešťastně odrazil do noh Hartmanna, který už nic nezmohl a dal si vlastní gól – 0:3. Po brance rozhodčí odpískal konec zápasu.

Oldřišov ani ve druhém zápase nedokázal vstřelit gól a znovu prohrál. Břidličná naopak slaví druhou výhru v poměru 3:0.