8.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2020-2021

--

Derby nemá favorita se potvrdilo, třetí Hřebeč padla s poslední Lhotou

5. R. Macháč , 75. A. Klavík - 43. M. Kudela (p.) , 46. M. Kudela , 51. P. Novotný
11

Hřebeč - V rámci osmého kola bylo na programu kladenské derby mezi domácí Hřebčí a hosty ze Lhoty. Zápas bohužel musel být bez diváků, což je pro derby pochopitelně škoda. Říká se, že derby nemá favorita, domácí ale papírově a postavením v tabulce favoritem byli, jelikož Lhota měla před zápasem pouhé dva body, ale na tento zápas se připravila na výbornou a připsala si první výhru v sezóně.

Domácí mohli vést po pěti minutách o tři góly, místo toho byl poločas vyrovnaný

Úvod zápasu patřil Hřebči, ale žalostná koncovka stav utkání neměnila, jelikož domácí hned své dvě šance neproměnili. To se povedlo zlomit v minutě páté, když se parádně lobem prosadil Macháč - 1:0. To ovšem více nakoplo hosty, kteří přepli úplně do jiného režimu a do vápna domácích posílali centr za centrem, za což také byli odměněni. Kudela se uvolňoval přes Pinkase, který ho fauloval a pískala se paenalta. Tu sám faulovaný hráč ve 43. minutě proměnil - 1:1

Lhota se mohla radovat z první letošní výhry

Hned v první minutě druhého poločasu našel svým centrem Sedláček, který mimo jiné působil i v Hřebči, hlavu Kudely a obrat byl dokonán - 1:2. Hned v 51. minutě se navíc Lhota trefil znovu, opět po centru, když se tentokrát prosadil Novotný - 1:3. Domácí nemohli na nic čekat, naději vykřesal v 75. minutě Klavík, který propálil Kleinmonda - 2:3. Vyrovnání měl v samém závěru na svých kopačkách Melichar, ale v obrovské šanci z malého vápna bránu přestřelil.