5.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Lipí dál jede a i nadále je stoprocentní

0

V 5. kole hostil TJ Sokol Lipí nováčka z Úsilného. Domácí hráči v letošním ročniku ještě neztratili ani bod a v případě výhry by se posunuli na první místo. Hosté zase chtěli ukázat, že umí zahrát i mimo své hřiště, kde získali doposud všech svých sedm bodů.

Potřetí během čtyř dosavadních utkání se fotbalisté Lipí představili před vlastními fanoušky. Ti se tentokrát sešli v hojném počtu a vytvořili výbornou atmosféru. Kdo nestihl úvod utkání, mohl litovat. Již ve druhé minutě se totiž za hostující obranou zjevil Petr Kaše, jenž křížnou střelou na zadní tyč prostřelil Dufka a poslal Lipí do vedení – 1:0. Útočník s desítkou na zádech tak prolomil své střelecké trápení, které ho provázelo od začátku sezóny. Ve 28. minutě bylo vyrovnáno. Hosté využili zbytečné ztráty domácích ve středu pole, podnikli rychlý protiútok a David Kokrment střelou mezi nohy překonal vyběhnutého Macháčka – 1:1. Radost ale hostujícím hráčům dlouho nevydržela. Velký závar v pokutovém území Úsilného ukončil kapitán Lukáš Kruťko, který vyskočil nejvýše na padající svíci a hlavou jí uklidil do sítě hostující branky – 2:1.

Ve druhé půli byl k vidění bojovný fotbal se spoustou osobních soubojů a emocí na obou stranách. Chvílemi se tak více diskutovalo, než hrálo, přesto se přihlížející diváci dočkali i fotbalových momentů a dalších tří branek. V 55. minutě se po nedůrazu domácí obrany snesl balón na břevno Macháčkovy branky, od kterého se odrazil ke kopačkám Tomáše Slámy. Dorážku hostujícího středopolaře ještě dokázal Macháček skvělým zákrokem vyrazit, ale opět pouze ke Slámovi, který napodruhé neměl problém dopravit balón do poloprázdné branky – 2:2. Když už to vypadalo, že se obě mužstva rozejdou smírně, udeřilo Lipí v posledních dvou minutách dvěma brankami a strhlo vedení na svou stranu. Běžela 88. minuta a domácí využili jejich tradiční zbraň – dlouhý aut. Ten propadl až na zadní tyč, kam si z pozice obránce seběhl Vladimír Radouch, jenž netradičně pravačkou k obrovské radosti domácích poslal balón do sítě – 3:2. O minutu později bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Petr Kaše prodloužil z první balón do běhu na Pavla Svobodu, ten ve sprinterském souboji předčil hostujícího obránce a nekompromisním bodlem k tyči pečetil vítězství Lipí – 4:2

zdroj: tjsokollipi.cz

TJ Sokol Lipí
Petr Papáček (TJ Sokol Lipí): "V zápase jsme měli více ze hry a zaslouženě vyhráli. Hosté dokázali být v proměňování šancí nekompromisní a ze dvou střel nám dali dvě branky. My jsme znovu zahodili několik šancí a domácí diváky napínali až do posledních minut zápasu."

J. Macháček [-] - J. Mojžíš [-] , J. Kümmel [-] , T. Jinek [-] - D. Ivančov [-] , L. Kruťko [-] , R. Lávička [-] , J. Holinka [-] , P. Klečka [-] - V. Radouch [-] , P. Kaše [-]