13.kolo, Středočeský | Beroun | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

15. J. Landa , 76. J. Malý (p.) - 69. M. Červený
5

Zápas rozdílných poločasů, Cembrit mohl vést snadno 3:0 a měl by klid. Po přestávce zcela vyklidil útočnou polovinu a soupeř byl lepším týmem a zaslouženě vyrovnal. Výhra domácích byla z kategorie vydřených.

Nový hráč Závodí nakonec do hry nezasáhl

Závodí muselo řešit nečekanou situaci, když při rozcvičování si natáhl sval nový hráč Lukáš Nápravník. Soupeři se vrátilo několik hráčů, kteří v Karlštejně dříve působili. Duel začal dost opatrně, blíže k úspěchu byli hosté, když hlavička Červeného zblízka skončila v náručí brankáře Ilka. V 10. minutě zachránil Ilko pádem pod nohy pronikajícího Zajíce. Po rohu dobře hlavičkoval Helebrant a z brankové čáry zachránil Machulka. V 15. minutě po dalším rohovém kopu vznikl závar a Landa z hranice penalty vymetl šibenici 1:0. Po ideálních dvou centrech Vydry chyběly centimetry, nejdříve D. Novotnému a poté Paluskovi. Ve 31. minutě po pěkné akci D. Novotného zakončoval David v pokutovém území přes celou branku mimo. V závěru poločasu po rohu mířil zblízka do sítě Helebrant, ale z brankové čáry opět odvracel obránce. Ve 44. minutě po rohu hostí neobsazený Šaman z 7 m úspěšně zakončil, u tyče odvrátil jistý gól Veselý.

Malý zajistil Cembritu tři body díky proměněné penaltě

Po změně stran úroveň hry zcela opadla. Prostřídání hráčů zlepšení nepřineslo, spíše naopak. Cembrit se zatáhl, zmohl se jen na chaotické odkopávání. V 60. minutě do té doby v solidní obraně vznikla díra a Puchar z 8 m zakončil vedle. V 69. minutě přišel logický trest po zahraném rohovém kopu obrana opakovaně neodkopla do bezpečí a z brankové čáry dorazil nekompromisně Červený 1:1. V 76. minutě byl v pokutovém území sražen Paluska a z penalty Malý zajistil stav 2:1. Důležitými zákroky v náporu Karlštejna podržel Závodí brankář Ilko.