1.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Stěbořice vyhrály tenisově v Kylešovicíh

23

Stěbořice vyhrály o pět branek.

Stěbořice vedly o tři branky

Zápas kolidoval s utkáním Slezského FC Opava s pražskou Spartou. Domácí proto nastoupili jen se čtyřmi stabilními hráči a zbytek tvořili dorostenci, kteří měli v nohách zápas dorostenecké ligy. Utkání taky podle toho vypadalo. Domácí dorostenci se snažili, ale na vedoucí celek tabulky jim to nestačilo. Jejich snaha končila převážně před pokutovým územím. Stěbořice prakticky rozhodly v úvodní desetiminutovce, kdy vsítiliy tři branky. Hned ve 2. minutě po centru Šmalce zakončoval Graca - 0:1. O pět minut později odcentroval Martin Fiedler a druhou branku vsítil Vojtěch Kramný - 0:2. V 10. minutě zahrával Šindelář přímý kop a Burda hlavičkou prodloužil balon do brány - 0:3. Další šance zahodili stěbořický Graca s Burdou. Domácí vystřelli jedinkrát na branku, když ve 25. minutě využil Baláž špatného postavení Loserta a přeloboval ho - 1:3. V další šanci pak ztroskotal Martin Fiedler. Ve 37. minutě centr Gracy přetavil na zadní tyči hlavou v branku Burda - 1:4.

Stěbořice navýšily vedení

I ve druhé části pokračovala hra kočky s myší. Jen skvělé zákroky střídajícího brankáře Emila Adamczyka staršího ochránily Kylešovice od většího nášupu. V 50. minutě Graca mířil těsně vedle branky. O dvě minuty později střelu Martina Fiedlera brankář vyrazil. Šmalec pak po signálu se Šindelářem jen těsně minul tyčku. Pak ztroksotal na brankáři dvakrát hostující Kokeš. V 68. minutě střelu Šmalce opět vychytal Adamczyk. Pak si vylamal zuby na brankář střídající František Kramný. Teprve střela Otipky z dvaceti pěti metrů mířící pod vinkl odčarovala kouzlo Adamczyka - 1:5. Deset minut před koncem byl faulován Kokeš v pokutovém úzěmí a kapitán Šindelář proměnil pokutový kop střelou k levé tyči - 1:6. Nedlouho poté rozhodčí trápení obou týmů ukončil.

Kylešovice hrají poslední kolo s Melčí. Stěbořice budou hostit Vřesinu.

FK Kylešovice
Michal Halámek (trenér): Katastrofa, že jsme se nesešli. Klobouk dolů před dorostenci, kteří hráli odpoledne svůj zápas. Jsem rád, že jsme to odehráli.

TJ Sokol Stěbořice
Roman Ondráček (asistent): Bylo to povinné vítězství. Takže není, co hodnotit.

E. Adamczyk [-] - A. Kirchner [-] , J. Hanslík [-] , F. Kadeřábek [-] , S. Kojda [-] (40. E. Adamczyk [-] ) , P. Adamczyk [-] , J. Fruncek [-] , T. Boček [-] , R. Baláž [-] , J. Vocetka [-] , F. Otipka [-]

J. Losert [-] - M. Josefus [-] , D. Burda [-] , V. Graca [-] , V. Kramný [-] (55. M. Jamnický [-] ) , P. Čavera [-] (46. M. Kokeš [-] ) , O. Šmalec [-] , M. Fiedler [-] (59. F. Kramný [-] ) , M. Paleta [-] , J. Šindelář [-] , M. Otipka [-]

Hráči zápasu: E. Adamczyk .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: TOMEŠ Vítězslav - HOLČAPEK Ondřej (N), KOBER Vítězslav (N).