13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Ve šlágru podzimu dominovaly Stěbořice

31

Stěbořice vedly po poločase o dvě branky. Po pauze vedení ještě navýšily.

Stěbořice vedly o dvě branky

Ve šlágru podzimu přivítaly Stěbořice mužstvo z Píště. Hostující tým se nedokázal po celý zápas vyrovnat s důrazem a agresivitou domácích, a prakticky skoro nevystřelil na branku. To domácí se zastřelovali hned v úvodu, ale pokusy Čavery, Gracy a Jamnického mířily vysoko nad. V 10. minutě přiklepl Jamnický balon Šindelářovi, jehož projektyl těsně minul pravý vinkl. Pak se dlohou dobu na hřišti jen bojoval, i když o něco lepším týmem byly Stěbořice. Ty se pak ujaly vedení v 27. minutě, když po rychlé akci Jamnický odcentroval zprava a Burda hlavičkou poslal míč nechytatelně skoro pod levý vinkl - 1:0. Ve 32. minutě vysunul Kokošek Jamnického, který postřelil Lišku, ale na brankové čáře vykopl hostující obránce míč do bezpečí. O minutu později složil Jamnický úspěšný reparát, když po chybě hostujícího obránce vybojoval balon, který si navedl na střed a střelou k levé tyči nedal Liškovi šanci - 2:0. V 38. minutě zakroutil Graca přímý kop těsně vedle tyčky. Pět minut před přestávkou obdržel domácí Kokošek červenou kartu a musel předčasně pod sprchy. Na výkonu domácích se to ale nepodepsalo. Ještě ve 44. minutě mohl navýšit skóre Jamnický, ale přeloboval brankáře i s brankou.

Stěbořice navýšily vedení

Ve druhém poločase se Píšť snažila, ale nevycházela jí vůbec kombinace a navíc hodně kazila nahrávky. Do šancí se tedy dostávaly hlavně Stěbořice. Ve 48. minutě poslal Šmalec míč do vápna na Gracu, který z otočky patičkou mířil vedle. O minutu později nahrál Burda míč Gracovi, jehož pokus Liška vyrazil, a dorážka Burdy mířila nad. V 53. minutě našel Čavera ve vápně Jamnického, ale ten zamířil pouze do boční sítě. Po hodině hry se osmělili hosté, ale střílený centr Rozhona v pohodě pokryl brankář Štěpán Kramný. V 62. minutě vyslal Burda za obranu Jamnického, který udělal kličku brankáři, ale na brankové čáře opět vyrazil hostující obránce. O pět minut později si na centr Šmalce naběhl na zadní tyč zcela osamocený Jamnický, který chvíli počkal a pak prostřelil na přední tyči Lišku - 3:0. Ve zbytku zápasu si už Stěbořice své vedení pohlídaly a dokráčely k důležitým třem bodům.

Stěbořice jedou příští zápas do Kylešovic. Píšť bude hostit Melč.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): Byli jsme po celý zápas jednoznačně lepším týmem, a to i v deseti. Kluci se semkli a podali kolektivní výkon a hosty za celý zápas nepustili k ničemu. Kluci splnili, to co jsme si řekli a za to je chci pochválit.

TJ Slavia Píšť
Martin Rozhon (trenér): Není co hodnotit. Nedokázali jsme se vyrovnat s důrazem a agresivitou domácích. Proti takovým soupeřům je těžké hrát, a já své svěřence chápu. Soupeř vyhrál zaslouženě.

Š. Kramný [-] - M. Josefus [-] , D. Burda [-] , V. Graca [-] , P. Čavera [-] (80. V. Kramný [-] ) , R. Kokošek [-] , O. Šmalec [-] (84. J. Fiedler [-] ) , M. Jamnický [-] , M. Fiedler [-] (86. M. Paleta [-] ) , J. Šindelář [-] , M. Otipka [-]

P. Liška [-] - V. Chromečka [-] , L. Svoboda [-] , P. Moric [-] (71. M. Pawlenka [-] ) , T. Voves [-] , K. Palkovič [-] , D. Rozhon [-] , T. Kudlík [-] , O. Vlha [-] , D. Sedláček [-] , O. Zug [-]

ŽK: 16. V. Graca , 35. R. Kokošek - 25. T. Kudlík , 47. P. Moric , 84. O. Zug . ČK: 40. R. Kokošek .
Počet diváků: 45. Rozhodčí: DUDEK Rostislav - HLADÍK Miroslav, BUKOVSKÝ Josef.