13.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Velimi stačil na výhru ve Vlašimi jediný gól

19

Vlašim - Zápas mezi Vlašimí a Velimí nenabídl moc fotbalové krásy, spíše bojovnost a spousty osobních soubojů. Nakonec utkání rozhodla jediná standardní situace a jeden gól do sítě domácích.

Pozorné obrany obou týmů

Úvod zápasu byl dosti nervózní, plný nepřesností. Hosté se nemohli dostat pořádně do hry. Domácí se pro změnu pokoušeli tempo zrychlit a spoléhali se na nakopávané míče směrem k útočníkům. S těmito míči si však obrana Velimi dokázala poradit. Hrálo se ale defakto bez šancí, hostím chyběla finální fáze. A když se branku podařilo ohrozit v případě Jansty z přímého kopu, vyráhl domácí brankář skvělý zákrok. Zaskvěl se ještě jednou po hlavičce Dudka. Vlašimským se naskytla možnost z přímého kopu, ale zvonilo jen břevno.

Petrů zajisitl hostům tři body

V úvodu druhého poločase se snažili hrát aktivněji domácí, ale tempo po pár minutách upadlo. V 70. minutě se navíc po rohovém kopu prosadil hostující Petrů a tento gól se později ukázal jako vítězný - 0:1. Prakticky poté už neměl ani jeden tým žádnou šanci, jelikož se hra odehrávala opět spíše ve středu hřiště při spustě soubojů.

FC Velim
Zdeněk Šmejkal, trenér: "Byl to bojovný zápas. Domácí nastoupili s mladým běhavým týmem a bylo patrné, že jsou na nás připravení. Během úvodního poločasu tak nebylo k vidění moc šancí. Domácí nás ohrozit nedokázali a my měli asi dvě pološance, které brankou také neskončily. Po změně stran nás soupeř začal přehrávat. My si však dokázali pomoci standardní situací, ze které se prosadil Petrů a poslal nás do vedení. Domácí sice opět přidali a zatlačili nás, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázali. Bojovný zápas byl chvilkami zbytečně nervózní a vyhecovaný, protože v našem kádru je několik bývalých hráčů Vlašimi, kteří se chtěli ukázat. A stejně tak se chtěli předvést i domácí proti nim. Remízový zápas tak rozhodla jediná branka, která nám zajistila tři body. Takže na naší straně vládne určitě spokojenost."