11.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

26. L. Novák , 43. O. Janda , 78. M. Brabec , 92. D. Novák - 7. P. Růžička , 11. J. Slunéčko , 19. K. Piták , 52. M. Švorba (vl.)
21

Lysá nad Labem - Zápas mezi domácím a Kosoří byl o pomyslných šest bodů. Hosté po dvaceti minutách vedli o tři góly, ale domácí po heroickém závěru v nastavení srovnali i bez vyloučeného Helmicha.

Domácí zaspali úvodních dvacet minut a třikrát inkasovali

V 7. minutě po individuální chybě a ztrátě míče ve středu hřiště, přišel rychlý útok hostí, střelu Růžičky brankář Rathouský vyrazil před sebe a na dorážku toho samého hráče nestačil - 0:1. O minutu později si Rathouský poradil se zakončením jednoho z hostujících hráčů. V 11. minutě neodvrátila domácí obrana centr zprava a volný Slunéčko na velkém vápně zvýšil vedení svého týmu - 0:2. zahrozili také hráči Lysé, Veselý se protáhl po levé straně, vystřelil z úhlu a trefil tyč, odražený míč prolétl podle brankové čáry a dorážku Kříže srazili hosté na roh, který zůstal nevyužit. Hrůzostrašný začátek z pohledu domácícho mužstvo korunoval ještě v 19. minutě Piták, když své sólo úspěšně zakončil - 0:3.

Ve 26. minutě L.Novák hlavou po rohovém kopu snížil - 1:3. Deset minut před koncem byl závar před domácí brankou po přímém kopu zprava, tuto situaci ale vyřešil Rathouský, když vyrazil tři střely za sebou. Ve 43. minutě podnikli domácí rychlý útok po ose Sosnovský - Veselý – Janda, posledně jmenovaný úspěšně zakončil a snížil na rozdíl jediné branky 2:3.

Domácí bez vyloučeného hráče vstřelili dva góly

V 52. minutě tečoval Švorba míč do vlastní branky - 2:4. V 65. minutě hosté odvrátili rohový kop a rychlý brejk dvojice Piták – Slunéčko gólman Rathouský vyrazil na roh. Čtvrt hodiny před koncem byl vyloučen po druhé žluzé kartě domácí Helmich. Domácím se přesto podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, skrumáž před brankou po rohovém kopu a Brabec protlačil míč do sítě - 3:4.

V 81. pomohlo domácímu brankáři břevno po dalekonosné střele ze třiceti metrů. Domácí vsadili i bez vyloučeného hráče vše na jednu kartu a hnali se za vyrovnáním. To se také povedlo, když v 92. minutě zařídil penaltový rozstřel hlavou D. Novák po rohovém kopu - 4:4.

Kosoř nakonec brala alespoň dva body

Za domácí proměnili D. Novák, Kubín a Henke, ale nedali Janda a Švorba, a tak hosté brali druhý bod.

FK Slovan Lysá
Václav Šlingr, vedoucí mužstva: "Utkání nováčků, kteří jsou usazeni na dně tabulky, skončilo nakonec dělbou bodů a soupeř si odvezl bod navíc za vítězství v penaltovém rozstřelu. Náš výkon v začátku utkání byl katastrofální, kdy jsme hostům umožnili našimi individuálními chybami po 19-ti minutách hry vedení 0:3. Vypadalo to opět na debakl! Kosoř se s vedením uspokojila, polevila a my jsme se postupně dostali do hry a do konce první půle jsme snížili na rozdíl jedné branky. V úvodu druhé půle jsme místo snahy o zvrat výsledku opět soupeři umožnili zvýšit vedení. Hosté pak neproměnili několik dalších šancí i díky zákrokům brankáře Rathouského a pak jsme v závěru opět snížili a v nastavení i vyrovnali a dotáhli ztracené utkání k penaltovému rozstřelu. Ten se nám však nevydařil a bonusový bod brali hosté. Po hrozném začátku zápasu můžeme být rádi za vybojovaný bod, i když je to málo!"

Počet diváků: 50. Rozhodčí: HOLAKOVSKÁ Tereza - ZUSKIN Petr, ŠŤASTNÝ Pavel.