9.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Holešov v divoké přestřelce porazil Velké Karlovice

12

Na Valašsko přicestoval v sobotním odpoledni celek z Holešova a v první půli dokázal vstřelit domácímu týmu hned tři branky. Domácí sice ve druhé půli snížili na jednobrankový rozdíl kanonýrem Škrobákem, ale jejich snaha měla krátké trvání. Hosté přidali další dvě branky a domácí dali v závěru výsledku pouze kosmetickou úpravu.

Hostující celek šel v první půli do vedení

Petr Křížek, asistent trenéra Holešova: Zápas začal soupeř velmi dobře. Už do desáté minuty měli dvě standardní situace a čtyři rohy. Pak se nám povedlo hru uklidnit a po krásné přízemní střele z levé strany Polomíkem jít do vedení. Chvíli na to Gerát krásně hlavou zvýšil na 2:0. Soupeř ve 27. minutě snížil, ale my po krásné akci zvýšili Horákem na dvougólový rozdíl. Po přestávce začal soupeř aktivněji a snížil. Hra byla s obou stran velmi dobrá. Nám se během čtvrt hodiny dvěma góly navýšit náskok a hru uklidnit. Bohužel před koncem jsme vytvořili zbytečnou chybu a soupeř uzavřel na konečných 3:5. Zápas měl dobrý náboj a pro diváka byl atraktivní. Musím kluky moc pochválit, neboť již několik zápasů nás trápí hodně zranění a v poslední době i nachlazení. Měli jsme jen dva hráče na střídání z toho jednoho vycházejícího dorostence .“

Hosté utkání rozhodli dalšími brankami

Jaroslav Valián, předseda Velkých Karlovic: „Těžko se hráči smiřují s porážkou v utkání, kdy dají tři branky. Ovšem, když dá soupeř gólů pět, tak to je jiná. Zase jsme zcela na začátku dvakrát inkasovali a bylo co dohánět. Chlapi se snažili, snížili na 1:2, ale soupeř zase záhy odskočil na dvoubrankový rozdíl. Takto tomu bylo prakticky až do konce. Hosté byli maximálně úspěšní v koncovce, snad ani vícekrát nevystřelili než pětkrát. Jsme rozladění, na hřišti se nám nedaří, ale musíme zatnout zuby a uvědomit si, že snad nejsme ještě na lopatkách. Před námi je hodně kol do konce, ale zatím jsme největším adeptem na sestup v očích veřejnosti právě my. Pohled na tabulku nedává mnoho jiných úvah.“

FC Velké Karlovice+Karolinka
Jaroslav Valián, vedoucí: Odehráli jsme smolné utkání, když hosté byli v zakončení efektivnější.

SFK Elko Holešov
facebook Holešova: Kluci ukázali velmi dobrý týmový duch, drží za jeden provaz. I soupeř zaslouží ocenění a respekt, i když jsou na nelichotivém místě v tabulce , tak si myslím , že se zvednou a v krajském přeboru zůstanou

T. Bil [-] - P. Škrobák [-] , J. Jakeš [-] , M. Melichařík [-] , J. Pavelka [-] , M. Pavelka [-] , L. Němec [-] , J. Mikula [-] , J. Langer [-] (46. J. Mikulec [-] ) , J. Kučera [-] , J. Podešva [-] (33. P. Maliňák [-] )

R. Janalík [-] - D. Čep [-] (75. D. Paták [-] ) , M. Charuza [-] , M. Třasoň [-] - D. Pavelka [-] , R. Sumec [-] , J. Chudárek [-] , P. Polomík [-] - Z. Horák [-] , J. Navrátil [-] (87. A. Hrbas [-] ) , M. Gerát [-]

ŽK: 33. J. Jakeš , 72. J. Mikula , 88. J. Kučera - 23. D. Pavelka , 33. D. Čep , 63. M. Gerát .
Hráči zápasu: P. Škrobák - P. Polomík , Z. Horák .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: FILGAS Jan - KOVÁŘČÍK Dominik, STODŮLKA René.