1.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

Štěpánov doma naděloval

34

Štěpánov doma naděloval a nastřílel Santusu pět branek.

Domácí třikrát skórovali

V posledním zápase podzimního kola okresního přeboru se za chladného a větrného počasí utkaly celky domácího Štěpánova a hostujícího Santusu Jívoví. Začátek zápasu měli domácí raketový a v 5. minutě poslal železáře do vedení Ilchyshyn Igor - 1:0. Domácí po vstřelené brance pokračovali v aktivitě a byl to opět Ilchyshyn Igor, který rozjásal 85 díváků - 2:0. Domácí nadále útočili a připravovali si další gólové situace, které několikrát vyřešil Štryncl v brance hostujícího Santusu. V 30. minutě však byl po střele dalšího ukrajinského fotbalisty Kutnyka Vitalije krátký a Štěpánov vedl po půlhodině hry o tři branky. Zbbytek prvního poločasu již změnu stavu nepřinesl, ač se o něj snažily oba týmy. Domácí fanoušci tak mohli být navýsost spokojeni s průběhem první půle a mohli se tak jít občerstvit a zahřát .

Veselský dvakrát mířil do černého

Do druhého poločasu vstoupili domácí se střídajícím Janem Veselským velmi aktivně a tento hráč se dočkal po třech minutách pobytu na hřišti i své branky, když překonal Štryncla - 4:0.  Utkání bylo rozhodnuto a v podstatě se jen dohrávalo. Domácí nakonec ještě zvýšili brankový účet zápasu a byl to opět Jan Veselský, který v 85. minutě dal výsledku konečnou podobu - 5:0. Všichni domácí fanoušci tak mohli odcházet ze zápasu spokojeni. Podzim tak domácí fotbalisté uzavřou na deváté pozici tabulky, hostující Santus Jívoví přezimují na dvanácté příčce okresní tabulky.

FK Železárny Štěpánov nad Svratkou
Ivo Jílek: Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou a bylo jen otázkou skóre kolik branek Jívoví nastřílíme.

FC Santus Jívoví
Vít Havelka: Zápas se nám nepovedl a po zimní přestávce budeme chtít naše umístění určitě vylepšit a vyhnout se případným bojům o záchranu.

D. Kubica [-] - J. Ludvík [-] (46. J. Veselský [-] ) , V. Kutnyk [-] , R. Sabadashka [-] , J. Buček [-] (46. M. Novák [-] ) , V. Kovalchuk [-] , O. Hrubeš [-] , R. Hrubeš [-] , I. Ilchyshyn [-] , P. Karásek [-] , M. Ostrovskyi [-]

M. Štryncl [-] - M. Dřímal [-] , M. Mach [-] , J. Láznička [-] , D. Dřímal [-] , J. Požár [-] , D. Lukášek [-] , M. Koukola [-] , J. Koukola [-] , Z. Holubář [-] , P. Šustal [-]

ŽK: 20. J. Buček , 30. R. Hrubeš , 52. R. Sabadashka , 74. V. Kovalchuk .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: KÖNIG Miroslav - ŠPRÁCHAL Tomáš (N), FIALA Martin (N).