13.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2019-2020

--

--

Rapotice B doma nestačily na Rouchovany

12

Fotbalisté Rapotic B dokázali v domácím zápase potrápit vedoucí Rouchovany, přesto jim po vyrovnané první půli podlehly 1:6

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Do utkání hosté nastupovali s citelnou ztrátou a to bez svého “playmakera“ Patrika Furiše, který se bohužel zranil v předešlém utkání a chvíli se na pažit nepodívá. První minuty byly ve vysokém tempu, protože hra se rychle přelévala z jedné půlky na druhou. Dvě velké šance měl hostující Zdeněk Holoubek, když ho v obou případech překrásně našel Miloslav Salák, ale první rána mířila těsně vedle levé tyče a druhou asi o metr bránu přestřeluje. V 19. minutě hostující celek cítil velikou křivdu, když po dalekonosné střele Luboše Škody domácí brankář střelu vyráží a následnou dorážku před zraky všech, domácí stoper v pokutovém území rukou blokuje. Ale i přes velké protesty hostujících hráčů a přibližně jednoho tuctu Rouchovanských fanoušků rozhodčí penaltu nepískl. Tímto se hra začala trochu přiostřovat a proto v 22. minutě rozhodčí uděluje žlutou kartu oběma týmům. V 29. minutě hry po střele domácího kapitána Rapotice šli do vedení. Do konce poločasu měl ještě slibné šance Miloslav Salák, ale ani ty gólem neskončily. A proto musel ve 43. minutě z poza vápna napřáhnout středopolař Luboš Škoda a tvrdá rána za pomocí teče domácího obránce skončila v síti. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:1.

Hosté ve druhé půli úřadovali

Domácí začali druhý poločas nepříjemnou střelou na střed, se kterou si ale bez problému poradil skvěle chytající Luboš Škarabela. Asi dvě minuty po neproměněné šanci, když Dominik Fiala nártem přestřelil z malého vápna bránu, šel Rouchovanský tým konečně do vedení. Miloslav Salák zachoval chladnou hlavu po krásném pasu z půlky hřiště od Zdeňka Holoubka a o pravou tyč překonal bezmocného brankáře. V 57. minutě nikdo nemohl věřit svým očím, když Robin Havelka vyslal technickou střelu z 25 metrů, která skončila v domácí svatyni. Stav 1:3 slaví podobně jako Serge Gnabry z Bayernu Mnichov. Nutno podotknout, že se při oslavě naštěstí nezranil. Po nákopu hostujícího stopera Petra Jelínka na domácí polovinu rozkmital jako za mladá své nohy Miloslav Salák a s přehledem uklídil opět k pravé tyči - 1:4. Na domácích hráčích šla vidět značná frustrace. Několikrát byl napomínán domácí kapitán, který hrál se žlutou kartou, ale červenou neviděl. Za hosty se konečně také trefil Zdeněk Holoubek, poté co brankářovi vypadl míč z rukou a pohotová dorážka skončila v bráně. Domácí se snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale jejich pěkná střela orazítkovala pouze břevno. Na konečným výsledku 1:6 měl zásluhu Luboš Škoda, který dal svůj druhý gól v utkání a celkově desátý v sezoně.

1.SK Rouchovany
Kalina René: Vezeme si skvělé tři body z horké půdy v Rapoticích. Poslední kolo odehrajeme na domácím hřišti v Rouchovanech v neděli 3. 11. v 14:00 proti rezervě Moravských Budějovic. Přijďte nás podpořit!