6.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2019-2020

--

Hrotovice si nečekaně vyšláply na Rapotice B

15. L. Dvořák , 20. T. Hadraba , 72. F. Pekárek (p.) - 50. M. Laš
14

Nečekanou výhru na svém hřišti si připsal v zápase s neporaženými Rapotice i B Hrotovice, které opustily poslední místo tabulky

Domácí o dva góly lepší

Hrotovice nezažívají vůbec dobrý vstup do soutěže a navíc na jeho hřiště přijely zatím stoprocentní Rapotice B, které v minulém kole dokázaly rozstřílet Radotice 7:1. Hrotovice naopak na první body stále čekají a to neznamená nic jiného, že jim patří poslední příčka tabulky. Hrotovice si tak budou muset vzpomenout na loňskou sezónu, kdy doma dokázaly zvítězit 4:3. Utkání se hrálo na deštěm smáčeným trávníkem. Zápas začal velice vyrovnaně , spíše s převahou domácích. Hned v 15. minutě se prosadil domácí Libor Dvořák a prostřelil brankáře Aleše Sobotku. Po pěti minutách dostal krásnou přihrávku skrz obranu Tomáš Hadraba a ani ten se nemýlil - 2:0. Do konce prvního poločasu padlo už jen několik žlutých karet a k tomu ve 40. minutě jedna červená na straně hostů.

Domácí si výhru pohlídali

Po přestávce se hosté i s početní nevýhodou vzpamatovali a začali domácí trochu tlačit. Výsledkem byl gól Milana Laše v 50. minutě a snížení na 2:1. Domácí ale opět chytli vlnu a dostali se před bránu hostů, jeden z hostujících hráčů zahrál rukou a z nařízeného pokutového kopu zvýšil na 3:1 Filip Pekárek. V posledních dvaceti minutách si oba týmy vytvořily ještě několik šancí, ale žádná neměla gólový úspěch. Hrotovice se tímto důležitým vítězstvím posunuly na 11. příčku v tabulce.

FC Rapotice B
Kolařík Aleš, vedoucí: Začátek utkání nebyl z naší strany vůbec špatný a v prvních deseti minutách jsme si dokázali vytvořit dvě dobré možnosti. Poté však naše aktivita opadla, srážely nás jednoduché chyby v kombinaci a určitá laxnost při bránění. Soupeř našich chyb dokázal využít, potrestal nás ze dvou šancí a další z brejkových situací neproměnil. Hra byla poměrně rozkouskovaná i díky zranění Aleše Sobotky, což však domácím vyhovovalo. Do druhé půle jsme nastoupili bez vyloučeného Šmardy, ale s vědomím, že náš výkon nemůže být již o mnoho horší než v první půli. Soupeře jsme v prvních deseti minutách do ničeho nepustili, dokázali snížit a zdálo se, že vyrovnání visí ve vzduchu. Na 2:2 jsme však nedokázali srovnat a soupeř odskočil z penalty. I přes zlepšený výkon ve druhé půli se nám již nepodařilo otočit nepříznivý vývoj zápas. V celkovém kontextu je naše porážka zasloužená a snad bude motivací do dalších zápasů