13.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Třebelovice vydřely výhru v Koněšíně

15

Fotbalisté Koněšína potrápili na svém hřišti favorizované Třebelovice přesto jim podlehli těsně 1:2

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Poslední Koněšín přivítal na svém hřišti jen o skóre druhé Třebelovice a dle postavení v tabulce měl být zápas asi jasnou záležitostí. Hosté se tak museli na povinnou výhru pořádně nadřít. Ti sice otevřeli skóre hned v páté minutě, kdy po ztrátě míče domácích podnikli po pravé straně rychlý protiútok a brankářem jen vyražený a ztlumený míč do prázdné branky pohodlně dorážel Máca – 0:1. Jenže domácím se hned za minutu sice po nepovedeném, zato povedeně dohraném rohu Štěpánem Dvořákem podařilo vyrovnat – 1:1. Hrál se svižný fotbal, kdy herně navrch měly Třebelovice, ale nebezpečnější šance si vytvořil Koněšín. V 19´minutě po namazání od soupeře mazal sám na branku domácí útočník Dvořák, ale minul asi tak o metr. O pět minut později si tentýž pozapomenutý hráč sólo na brankáře zopakoval, hostující gólman ale i na zemi šanci zpacifikoval. O minutu později se stejným způsobem vyznamenal i na druhé straně brankář domácích. Po půl hodině hry začali mít navrch hosté a častěji okupovali domácí plovinu. Výsledkem bylo „jen“ orazítkované břevno domácí branky a několik zneškodněných rychlých protiútoků...

Hosté urvali výhru ve svůj prospěch

Druhá půle už pro domácí tak veselá nebyla. První nadějnou příležitost ke vstřelení branky měl sice domácí Badura, ale jeho střela zkraje druhého dějství postrádala razanci i přesnost. Po hodině hry začal úřadovat hostující Máca, kdy nejprve z nacvičeného rohu nechal vyniknout domácího brankáře a poté otestoval konstrukci domácí svatyně, aby o tři minuty později sám před gólmanem trefil jen boční síť. Na potřetí už byl ale úspěšný a i přes dva obránce dokázal strhnout vedení na stranu svého týmu – 1:2.  Dvacet minut před koncem měl možnost ke srovnání domácí Pospíšil, ale střela šla nad. V minutě 73´si dva domácí obránce udělal Vala, ale Hůlka v brance předvedl bravurní zneškodnění tutovky soupeře. O dvě minuty později hosté mohli skórovat znovu, ale hlavička po trestním kopu se mezi tři tyče nevešla. Nato odpověděli domácí šancí Svobody, ale jeho bodlo k vyrovnání nevedlo. Pět minut před koncem mohl vedení Třebelovic pojistit po dlouhém výkopu brankáře Máca, ale na Hůlku si nepřišel. Domácí Koněšín tak i po solidním a slušném výkonu na bod proti favoritovi nedosáhl.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Vyrovnaný zápas s větším množstvím šancí na naší straně. Bohužel produktivita nás trápí celou sezónu a to je důvod proč body nesbíráme.

TJ Třebelovice
Máca Marek, hrající trenér: Do utkání jsme nastoupili bez 4 hráčů základní sestavy, ale to není omluvenka na náš výkon. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, ale začali jsme velmi laxně, místy až profesersky, že se němůže nic stát. Naštěstí jsme vybojovali udrželi vítězství a připsali si tři body. Do dalších utkání se ale musíme poučit.