13.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

Lipno dalo Malontům pět branek

13

Fotbalisté Lipna jasně zvítězili nad Malonty.

Dva téměř vlastní góly hostů

Potkaly se dva celky ze středu tabulky, čekal se pěkný vyrovnaný zápas, ale průběh utkání byl zcela jednoznačný, a to v režii domácích. První velkou příležitost měli ale hosté, mladík Olah se probíjel do vápna, míč si evidentně přistrčil rukou, ale nestačil zakončit, protože mu míč odkopl Fenc. Odkopl ho ale tak nešťastně, že trefil břicho Račáka, který balon ještě sevřel rukama. Hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu a asi zřejmě oprávněně. Sudí Holub ale zůstal klidný a nechal hru plynout dál. Hned z protiútoku Víšek geniálně našel Krauskopfa, který zcela sám před Bílým zacílil těsně mimo. Poté měl výhodu volného trestného kopu z dobré pozice Sycha, ale branku minul. Ve 24. minutě se ale poprvé měnilo skó re.Lipenský Víšek kopal rohový kop a jeho nepovedený centr si za záda Bílýho srazil Vančura. Přes veškerou snahu hostujícího matadora v brance Malont se míč za brankovou čáru přece jen dostal a domácí se tak ujali zaslouženého vedení. Na druhé straně opět Sycha trefil tvrdou střelou břevno Zábranského svatyně. Od tohoto momentu začali domácí hráči v utkání zcela dominovat a na Bílého se valil jeden útok za druhým. Ve 35. minutě jeden takový útok zastavili hosté taktickým faulem na půli hřiště, Račák rychlou rozehrávkou vyslal do sóla Krauskopfa,který si Bílého zkušeně položil na zem a prakticky z brankové čáry upravil na 2:0. Potom se vyznamenal brankář Bílý, který bombu Račáka mířící do šibenice reflexivně vytěsnil na břevno. Třetí branky se ale domácí přeci jen dočkali a byla to branka do šatny. Z osmnácti metrů napřáhl Krauskopf a další nešťastná jemná teč hostujícího obránce střelu vychýlila mimo dosah bezmocného Bílého, 3:0 a bylo prakticky hotovo.

Jasná převaha Lipna

Druhý poločas nabídl ten samý obrázek, domácí trpělivě kombinovali, hosté jen bránili a spoléhali na nakopávané balóny. V 53. minutě přišla akce utkání. Březina parádním pasem našel na levé straně Fence, který krásně z prvního dotyku uvolnil Knotka, který si Bílého vychutnal a bez problémů kolem brankáře zvýšil vedení na 4:0. Pak šel na hřiště střídající Panský a začal festival jeho zahozených šancí. Nejprve jeho střelu zablokovali vracející se stopeři Malont, poté domácí útočník zcela sám před Bílým volil technickou střelu kolem brankáře, bohužel střela orazítkovala obě tyče a šla ven z branky a do třetice zcela osamocený Panský na penaltě míč v dobré pozici netrefil vůbec. Nicméně domácí forvard hru oživil a po jeho křídelní akci a přihrávce před branku neměl zcela volný Skípala problém trefit odkrytou klec, 5:0. Rezignovaní hosté neměli ve druhé půli prakticky nic a za stav 5:0 mohou být ještě rádi.     Napsal Tomáš Račák - FC Lipno nad Vltavou

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Čekali jsme těžký zápas, Malonty jsou vždy nepříjemný soupeř, který se ale snaží hrát fotbal, což nám vyhovuje. Tentokrát ale hosté mě osobně zklamali, čekal jsem od nich daleko víc. Takto mohou být rádi za milosrdných 5:0, nebýt opět naší nemohoucnosti, tyčí a brankáře Bílého, tak hosté odjížděli s dvouciferným debaklem. Nebuďme ale nenažraní,jsme rádi, že nám tam konečně něco napadalo a i se hrou, kterou jsme se prezentovali jsme spokojení.Škoda, že stejné výkony nejsme schopní předvést i ve venkovních utkáních. Poslední utkání podzimu jedeme hrát do Horňáku, vyjdeme domácím vstříc a odehrajeme ho už v 10:30, tak snad nás to nepoznamená a s podzimem se rozloučíme vítězně.

P. Zábranský [-] - M. Schober [-] , J. Knotek [-] , D. Pech [-] , P. Sládek [-] , Z. Skípala [-] , O. Panský [-] , M. Víšek [-] , T. Račák [-] , V. Březina [-] , L. Fenc [-]

TJ Hraničář Malonty
J. Bílý [-] - J. Kubát [-] , M. Sycha [-] , J. Doubrava [-] , J. Szojka [-] , M. Kouba [-] , O. Zdobnický [-] , M. Vančura [-] , D. Svatoň [-] , A. Olah [-] , T. Langer [-]

ŽK: 22. V. Březina - 14. M. Kouba , 81. J. Hajdák .
Hráči zápasu: J. Knotek , K. Krauskopf , M. Víšek - M. Sycha .
Počet diváků: 32. Rozhodčí: Holub Jaroslav - KRÁTKÝ Marcel (N), ŽALUD Václav (N).