11.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

Kaplické béčko potvrdilo v Přídolí roli favorita

49. J. Písko - 4. I. Presniakov , 5. F. Lang , 24. P. Janura , 28. F. Schneider (p.) , 48. M. Kubata , 53. L. Pulec , 60. L. Pulec , 73. P. Pulec
15

Lídr soutěže Kaplice B zajížděl na hřiště týmu z chvostu tabulky jímž je Přídolí. Papírové předpoklady se naplnily a hosté vysoko zvítězili.

Dvě rychlé branky určily vývoj střetnutí, brankář Kaplice vstřelil branku z penalty

Kaplická rezerva se v dalším kole představila v Přídolí, kde měla dle tabulkového postavení hájit roli favorita. A samotný úvod naznačil, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Změnu skóre přinesla už čtvrtá minuta střetnutí, kdy přihrávku Janury dokázal zužitkovat Ievgen Presniakov a Kapličtí šli do vedení – 0:1. Hned v následující minutě lovil Přídolský gólman Tomáš Písko míč ze své sítě podruhé. Po přihrávce Lukáše Pulce se mezi střelce zapsal Filip Lang – 0:2. Spartakovci kontrolovali bez větších potíží vývoj střetnutí. Ve 24 minutě se trefil i nejlepší střelec týmu kapitán Petr Janura, když se dokázal prosadit po nahrávce od Lukáše Pulce – 0:3. V krátkém sledu udeřili Kapličtí gólově počtvrté. V šestnáctce byl zastaven proti pravidlům Radek Tomáš a Spartakovci dostali výhodu pokutového kopu. Od svého týmu dostal důvěru brankář Filip Schneider a ten se své role zhostil na výbornou a prudkou ranou překonal svého kolegu mezi třemi tyčemi – 0:4. Na tomto stavu se v prvním poločase již nic nezměnilo, i když šance ke skórování byly, a to především na hostující straně.

Domácí tempu nestačili

Po třech minutách ve druhém dějství přidali Kapličtí pátý gól. Znovu se asistentem stal Lukáš Pulec a Michal Kubata se mohl radovat z premiérového gólu v sezóně – 0:5. Vzápětí se dočkali i Přídolští, když po zaváhání v defenzivních řadách přišel snadno ke gólu Jaroslav Písko – 1:5. Ale to byl jediný střelecký záblesk domácích. Pak už padaly góly pouze do jejich sítě. V 53 minutě Kapličtí završili půltucet nastřílených gólů. Po přihrávce od kapitána Janury překonal soupeřova gólmana Lukáš Pulec – 1:6. A po hodině byl domácí gólman pokořen po sedmé. Tentokráte přihrával Kubata a druhý gól v zápase přidal Lukáš Pulec – 1:7. Ani to však ještě nebylo ze strany hostů vše. V 73 minutě po čtvrté gólové přihrávce Lukáše Pulce přidal osmý gól kaplické rezervy jeho bratranec Pavel Pulec – 1:8. Ve zbývajících minutách už se skóre nezměnilo. Spartakovce za pohodovou výhrou nasměroval povedený začátek, když po pěti minutách hry vedli už od dvě branky.