3.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

Kaplický Janura vstřelil pět branek

32. P. Janura , 49. V. Kuchař , 54. P. Janura , 55. P. Janura , 62. P. Janura , 68. P. Janura - 13. J. Haláček , 48. J. Haláček , 85. J. Haláček (p.) , 89. J. Čer
18

Kaplické béčko přivítalo doma silný Kájov. Domácí si se soupeřem poradili po přestřelce 6:4.

Kapličtí nedali penaltu

V dalším kole na sebe narazily týmy, které v prvním soutěžním zápase nového ročníku zabodovaly naplno. V sestavách obou týmů je řada výborných fotbalistů, a tak si velice slušná návštěva přišla na gólové hody. V prvních deseti minutách mohli domácí několikrát otevřít gólový účet, ale nebylo jim přáno. Naopak ve třinácté minutě překonal kaplického gólmana Schneidera střelou z přímého kopu Josef Haláček – 0:1. Krátce na to mohl vyrovnat Presniakov, ale střelou z úhlu Galka neprostřelil. Velkou příležitost k vyrovnání měli Spartakovci po půlhodině hry, kdy se po faulu na Lukáše Pulce pískala penalta, z kategorie přísnějších. K jejímu provedení se postavil kapitán Petr Janura, a s nepříliš dobře umístěnou střelou po zemi si Galko bez větších potíží poradil. Uběhly však jen dvě minuty a vyrovnáno bylo. Trestný kop zahrával Lattner, ve vápně se odraženému míče zmocnil Petr Janura a střelou po zemi pod padajícím brankářem srovnal stav – 1:1. Vzápětí mohl být dokonán obrat, ale střelu Lukáše Pulce zastavilo břevno. Pět minut před přestávkou pak Galko svůj tým podržel při gólové střele Lattnera. Krátce před odchodem do kabin přišel na řadu další přímý kop hostů. Znovu se exekuci postavil Haláček, Schneider však vytěsnil míč na břevno.

Gólové hody, zářil domácí kapitán

Po změně stran se s góly doslova roztrhl pytel. Po třech minutách hry další přímák hostů. Josef Haláček poslal míč do horního růžku – 1:2. Radost hostům vydržela jen krátce. Hned v následující minutě zahrával roh Lattner, bránící Němec míč odhlavičkoval za vápno, a to byla výzva pro Václava Kuchaře, který se opřel do balónu a bombou o tyč vyrovnal na 2:2. V 54. minutě už domácí obrat ve vývoji skóre dokonali. Kuchař včas dostoupil rozehrávajícího soupeře, míč se od něj odrazil příhodně do běhu Petru Janurovi, který zleva přízemní střelou prostřelil Galka – 3:2. Hned v následující minutě Kájovští se snažili o tvrdé zakončení, do střely však zasáhl skluzem blokující Kubata, za odraženým míčem se vydal Petr Janura, který byl u něj dříve než kapitán hostů Němec a následně sám před Galkem v koncovce nezaváhal – 4:2. V 57. minutě mohyi v krátkém rozmezí skórovat oba dva týmy. Nejprve neudržitelný Janura pronikl zprava do vápna, střelu z úhlu Galko vyškrábl na břevno. Na druhé straně pak mohl snížit zprava střílející Maršál, ale Schneidera prostřelit nedokázal. V 62. minutě zatáhl balón po pravé straně Lukáš Pulec a po jeho přesné přihrávce nemohl skórovat nikdo jiný než Petr Janura – 5:2. Ani to ještě nebylo vše. Uběhlo jen šest minut a situace se opakovala. Po lajně utekl obraně Lukáš Pulec, přesný centr našel tentokráte Lattnera, ten sice Galka nepřekonal, ale vyražený míč dorazil do sítě Petr Janura – 6:2. O vítězi bylo rozhodnuto. Hosté ale nesložili zbraně a v posledních pěti minutách se jim podařilo výsledek alespoň dvěma góly zkorigovat. Preusler ve vápně zatáhl Maršála a pískala se penalta. Na přízemní střelu Josefa Haláčka si sice Schneider sáhl, ale změně skóre nezabránil – 6:3. Minutu před koncem se pak v gólovce ocitl Jan Čer, a se štěstím dokázal přelobovat kaplického brankáře – 6:4. V divácky vděčném střetnutí padlo deset branek a tři body zůstaly doma v Kaplici.