12.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

--

27. A. Jinek , 55. I. Plhal (p.) , 84. L. Gabriel
12

Po minulé porážce od okresního rivala z Nového Města si tentokráte fotbalisté Radešínské Svratky připsali vítězství proti dalšímu rivalovi - Žďáru nad Sázavou.

Domácí šli do vedení

Začátek zápasu byl ve znamení soubojů, nepřesností a hry ve středu pole. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale diváci brankové příležitosti neviděli. Až ve 27. minutě Mužátko na polovině hřiště vybojoval míč a vysunul Jinka. Ten si míč navedl do středu hřiště a střelou na přední tyč, otevřel skóre – 1:0. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

Hosté nezdramtizovali

V 55. minutě míč ve vápně udržel Jinek, byl podražen a kopala se penalta. Tu Plhal zavěsil pod břevno a uklidnil domácí celek – 2:0. Poté se blýskl domácí gólman Petr, který zlikvidoval dvě šance hostů v krátkém sledu. Na druhé straně hřiště mohli skórovat Kamarád s Plhalem, ale v zakončení se jim nevedlo. V 84. minutě zachytil špatný odkop brankáře hostů Mužátko, posunul míč na Gabriela a ten střelou na zadní tyč zvýšil vedení domácích – 3:0. V dalších minutách už se zápas jen dohrával.

FK TJ Radešínská Svratka
Jaroslav Šoustar, trenér: Konečně jsme dotáhli zápas ke třem bodům. Změny v sestavě nám pomohli a naše hra měla hlavu i patu. Tři body bereme naprosto zaslouženě.

M. Petr [-] - Z. Josífek [-] (78. J. Chrást [-] ) , V. Šacl [-] , A. Jinek [-] (64. R. Smejkal [-] ) , I. Plhal [-] , M. Šacl [-] , M. Pekárek [-] (67. L. Gabriel [-] ) , M. Mužátko [-] , M. Drdla [-] (87. P. Marek [-] ) , J. Janů [-] (79. P. Kamarád [-] ) , Z. Starý [-]