7.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

Žďár zabral a poradil si s Rapoticemi

48. Z. Peňáz (p.) , 52. Z. Peňáz , 81. M. Zelený - 85. M. Laš
11

Rezerva Žďáru si po porážce v Počítkách zlepšila náladu a vyhrála doma s Rapoticemi.

První půle bez branek

Zápas začal od obou stran velice opatrně a hlavně prvních 20 minut byla spousta nepřesností v přihrávkách. Od té doby se však začala hra stupňovat a první velkou šanci si vytvořili hosté, kdy se jejich útočník ocitl ve vápně sám před Martinem Sáblíkem, ten však střelu skvěle vychytal. Naše první velká šance přišla vzápětí, když Dominik Musil dostal míč na vápno a střelou levou nohou nastřelil tyč. Ke konci první půle jsme začali dobře kombinovat a vytvářet šance, které však většinou končili nepřesnou finální přihrávkou nebo ofsajdem. Kromě několika standartních situací již nebyla ani na jedné straně další větší šance a tak se šlo do kabin za stav

Vše důležité v druhé půli

V poločase jsme si řekli, co bychom měli zlepšit a do druhé půle jsme šli s odhodláním zápas vyhrát. Již od začátku jsme soupeře překvapili vysokým napadáním a hned jsme si vytvořili pár příležitostí. Hned ve 48. minutě se do vápna po kombinaci dostal Dominik Musil, byl však podražen hostujícím obráncem a následoval pokutový kop, který Zdeněk Peňáz s přehledem proměnil – 1:0. Náš tlak pokračoval a v 52. minutě jsme se mohli radovat podruhé. Na půlce vypíchnul Zdeněk Peňáz hostujícímu stoperovi balón, ten se dostal k Liborovi Slámovi, který ihned vysunul do samostatného nájezdu Martina Zeleného. Martin v akci jeden na jednoho volil tvrdou ránu, kterou hostující gólman vyrazil do vzduchu před sebe, k dopadajícímu míči se však jako první dostal Zdeněk Peňáz a z první ho trefil do odkryté brány – 2:0. Po druhém gólu jsme se trochu stáhli a hosté začali být velice aktivní. Ve středu pole jsme měli trochu problémy se skvěle hrajícím Valsou, který vysílal své útočníky do výborných příležitostí, my jsme se však mohli spolehnout na naši obranu a brankáře, kteří nás párkrát opravdu podrželi. Naše šance pak přicházely zejména z brejků. Do té největší se dostal v 75. minutě Petr Machatka, který se po nezištné přihrávce od Robina Kunstmüllera dostal do nájezdu na brankáře, avšak ten ho pěkným zákrokem vychytal. V 80. minutě jsme vyhráli na půlce hlavičkový souboj, k míči se dostal Robin Kunstmüller, utekl po lajně, pohrál si s obráncem a před bránou našel Martina Zeleného, který se tentokrát nemýlil a mohl si tak připsat první klubovou branku – 3:0. Hosté se však pořád nehodlali vzdát a o pět minut později natáhl ke střele z veliké vzdálenosti hostující Laš a nádhernou ránou o břevno upravil skóre – 3:1. Poté se však již nic většího nepřihodilo, a tak jsme se mohli radovat z další domácí výhry.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou B
Zdeněk Peňáz, vedoucí mužstva: Zápas byl velice náročný a je třeba ocenit kvalitu soupeře. Viděli jsme pěkný fotbal a naši hráči si zejména za druhou půlku zaslouží velikou pochvalu za bojovnost a přístup.

M. Sáblík [-] - L. Sláma [-] (70. J. Havlík [-] ) , B. Sláma [-] , R. Kunstmüller [-] , M. Zelený [-] (80. T. Palán [-] ) , D. Musil [-] (57. F. Potocký [-] ) , V. Frieb [-] , P. Machatka [-] , F. Růžička [-] , Z. Peňáz [-] , T. Peňáz [-]