11.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Okresní derby mezi Kobeřicemi a Pustou Polomí bez vítěze

17

Kobeřice doma přivítaly Pustou Polom.

Bezbrankový první poločas

Nedělní utkání jedenáctého kola krajského přeboru nám nabídlo okresní derby mezi Kobeřicemi, které v minulém kole prohrály v Čeladné a mezi Pustou Polomí, která zvítězila nad Bystřicí. Nyní již k samotnému utkání.

To bylo pro oba celky velice složité. Hrálo se totiž na těžkém terénu, což hře vůbec neprospívalo a místo kombinačního fotbalu to byl spíše boj. Průběh první půle byl velice vyrovnaný. Z úvodního poločasu se dá vyzdvihnout šance domácího celku, který po pěkné akci nastřelil tyč hostující svatyně. Jinak se hrálo mezi šestnáctkami s několika nepřesnostmi a pokulhávající předfinální fází. První pětačtyřiceti minutovka další větší šanci a ani branku nenabídla.

Oba góly padly v druhém poločase

Druhý poločas byl už o něco aktivnější a atraktivnější. Hra se zrychlila a domácí začali vystrkovat růžky. Bohužel hodně svých šancí spálili, když jim nevycházela koncovka. Organizovaná hra hostů také přinesla několik šancí, kterých bylo více, než od domácího týmu. Dlouho ale také nenacházela recept na vstřelení branky. To se podařilo dvacet minut před koncem. V 70. minutě napřáhl ke střele Mrázek a nedal Štencelovi šanci - 0:1. Dále byla hra obou celků poměrně vyrovnaná. Další branka padla v závěru. V 84. minutě kopali domácí po přísném verdiktu rozhodčího přímý kop, po kterém se prosadil Večerek a srovnal stav utkání - 1:1. I přes více možností ke vstřelení branky tak Pustá Polom nakonec odjíždí jen s bodem za remízu. Kobeřice mají z tohoto zápasu tedy také bod.

Kobeřice čeká v příštím kole zápas na půdě Bílovce. Pustá Polom hraje doma s Fulnekem.