3.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

8. P. Zajac , 83. M. Váňa (p.) - 6. J. Greger , 53. V. Masopust , 62. J. Cenek
21

Brušperk doma přivítal Dolní Datyně.

Dvě branky padly hned v úvodu

Sobotní utkání třetího kola nám nabídlo střetnutí mezi Brušperkem, který v minulém kole prohrál až gólem v samotném závěru s Oldřišovem a mezi Dolními Datyněmi, které braly bod za remízu s Krnovem. Teď se již přesuňme k utkání.

Zápas měl už od začátku náboj a byla v něm vidět bojovnost jak od domácího celku, tak od toho hostujícího. Diváci na úvodní branku nemuseli dlouho čekat. Již v 6. minutě vyšel hostujícímu trenérovi tah, který učinil ještě před zápasem. Jelikož neměl k dispozici některé hráče základní sestavy, buď kvůli dovolené, zranění nebo stopce, tak vyzkoušel obránce Jakuba Greger na hrotu a ten se mu za to odvděčil gólem – 0:1. Euforie z vedení ale moc dlouho netrvala a domácí fanoušci se mohli radovat. V 8. minutě se totiž dostal k míči Petr Zajac a svou střelou nedal Vasilkovi v bráně šanci – 1:1. Hra se dále přelívala z jedné strany na druhou, avšak oběma celkům chyběla předfinální a finální fáze. V tom často ztroskotávaly útoky těchto soupeřů. Hosté postupem času přebrali iniciativu utkání. Hráli jednoduše, přímočaře a především velmi odvážně, což se také líbilo trenéru Čermákovi. Jeho tým hrál s velkou chutí a prezentoval se rychlou kombinací. Domácí ale taky hráli pohledný fotbal, což se muselo líbit. Do přestávky ale oba celky své šance ke skórování nepřetavily v branku, a tak se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu.

Začátek vyšel hostům, domácí mohli v samotném závěru dokonce vyrovnat

Druhá půle se nesla v podobném a bojovném duchu. Přesto měly více ze hry Dolní Datyně. Již v 53. minutě vyšla hostům akce, na jejímž konci byl Vojtěch Masopust, který zatím dostával příležitost jen sporadicky, ale svou brankou ukázal trenérovi, že gólový určitě je – 1:2. Domácí byli mírně zaskočeni a zbytečně začali ztrácet míče. Hosté se rozjeli a již o devět minut od vedoucí branky přidali další. Takže v 62. minutě se prosadil nověpříchozí Jan Cenek – 1:3. U hráčů Dolních Datyní přišlo uspokojení z výsledku a zápas dohrávali, dá se říci, profesorsky. To se jim málem vymstilo. V 83. minutě dostali domácí možnost ke snížení v podobě pokutového kopu. K tomu se postavil Martin Váňa a chladnokrevně nedal brankáři šanci – 2:3. Domácí ještě vycítili šanci alespoň k bodu. Svého soupeře zatlačili a vyvíjeli tlak. Nakonec dostali ještě jednu příležitost po zbytečné a už ne moc obvyklé chybě hostujícího brankáře Vasilka již v nastavení. Ten míč chytil, následně jej pustil na zem a opět ho vzal do ruky. Rozhodčí vyhodnotil toto počínaní jako přestupek proti pravidlům a kopal se nepřímý kop uvnitř šestnáctky. Hosté se naskládali na brankovou čáru. Brušperk rozehrál, ale bohužel pro ně branku přestřelili. Sudí zápas ukončil a Dolní Datyně si taky připisují první tři body v této sezóně. Brušperk zatím zůstává pouze s jedním.

Brušperk čeká v příštím kole výjezd k nováčkovi z Bystřice. Dolní Datyně zajíždí do Oldřišova.